5 yıl değil, 5 gün için verecekleri söz kıymetsiz

Yeniden Refah Partisi Battalgazi Belediye Başkan Adayı Ayetullah Geçen,  yetimlerin hakkını yemeden siyaset yaptıklarını belirterek, 'Depremin en ağır yıkımını yaşayan Malatyalılara verdikleri sözü yerine getiremeyenlerin, verdikleri sözü tutamayanların değil 5 yıl için, 5 gün için bile verecekleri hiçbir sözün kıymeti olamaz, değeri yoktur 'dedi.

5 yıl değil, 5 gün için verecekleri söz kıymetsiz
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Yeniden Refah Partisi Battalgazi Belediye Başkan Adayı Ayetullah Geçen, 31 Mart’ta yapılacak yerel seçimlere ilişkin açıklamalarda bulundu. Yıllardır tek kale siyaset maçı yapanların karşısına Yeniden Refah Parti’sinin çıktığını kaydeden Geçen,“Yıllardır alternatifsiz olarak tek kale siyaset maçı yapanlar,  karşılarında Yeniden Refah Partisini ve bilinçli gençleri görünce, geçmişte karşılarından olanlarla kol kola girmeye başladılar. Battalgazi de  gençler kararlı. Biz bunların karşısında yılmayacağız, yıkılmayacağız, kazanacağız” dedi.

'5 yıl değil, 5 gün için verecekleri söz kıymetsiz'

“Yetimin hakkını yemeden siyaset yapıyoruz”

Devletin imkânlarını kullanmadan ve yetimlerin hakkı yenmeden siyaset yaptıklarını vurgulayan Geçen, “6 Şubat depremlerinden beri Malatya’da ve bölgede halkımızın yanındayız. Devletin imkanlarını kullanmadan, tüyü bitmemiş yetimin hakkını yemeden siyaset yapıyoruz. Depremin en ağır yıkımını yaşayan Malatyalılara verdikleri sözü yerine getiremeyenlerin, verdikleri sözü tutamayanların değil 5 yıl için, 5 gün için bile verecekleri hiçbir sözün kıymeti olamaz, değeri yoktur. Malatya’ya sahip çıkamadılar, Malatyalılar sokakta kaldı, binlerce esnafa konteyner verilmeyerek sokakta bırakıldı. En sıkıntılı dönemde yaraya merhem olamayanların, aslında sorunun asıl sebebi olanların Malatyalılara bu saatten sonra faydası olamaz” şeklinde konuştu.

'5 yıl değil, 5 gün için verecekleri söz kıymetsiz'

“Durmadan, yorulmadan çalışıyoruz”

Önceliklerinin Malatya’nın yaralarını  sarmak olduğunu belirten Geçen, şunları söyledi:“Önceliğimiz; Malatya’nın ve Battalgazi’nin yaralarını sarmaktır. Halkımızın sorunlarını çözmek için elimizden geleni yapacağız. Durmadan, yorulmadan çalışıyoruz.  Halkımızı da bunu gördü ve bizlere destek olmaya karar verdi. Bundan rahatsızlık duyanlar var. Yıllardır alternatifsiz olarak tek kale siyaset maçı yapanlar karşılarında Yeniden Refah Partisini ve bilinçli gençleri görünce, geçmişte karşılarından olanlarla kol kola girmeye başladılar. Battalgazi de gençler kararlı. Biz bunların karşısında yılmayacağız, yıkılmayacağız, kazanacağız. Yeniden Refah Partisi’nin yükselişini kimse engelleyemeyecektir”