Malatya İi Koordinatörü Haberleri

Malatya İi Koordinatörü Haberleri

Hedef daha çok yatırım

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) Malatya İI Koordinatörü Murat Tunç, tarım ve hayvancılık alanında Malatya'da yatırım anlamında özveri ile çalıştıklarını belirterek, "Malatya'ya daha çok yatırıma almayı planlıyoruz, Yaptığımız yatırımlarda Malatya bu anlamda üst sıralarda yer almakta. 42 il içerisinde üst sıralardayız. Ama hedefimiz daha da bunu üst sıralara çıkartmak" dedi.

Projelerimizle turizm gelişecek

Malatya'daki turizm potansiyelin arttırılması gerektiğine dikkat çeken Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) Malatya İI Koordinatörü Murat Tunç, “Yaptığımız projeleri hayata geçirirsek tanıtımlarla Malatya'yı turizmde geliştirmeyi arzuluyoruz. Zaten TKDK'nın en büyük özelliği kalkınma modelleri ortaya koyabilmek. Bu kalkınma modelleriyle şehrin gelişimlerinin önünü açabilmek" dedi.

Güder'den hayvancılık tespiti

Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) Malatya II Koordinatörü Murat Tunç ile bir araya gelerek, kırsal kalkınma alanında yapılacak olan proje ve çalışmalar hakkında istişarede bulundu. Başkan Güder, kayısı kenti olan Malatya'da, son 10 yıl içerisinde hayvancılık alanında önemli gelişmelerin yaşandığını söyledi.

Hayvan sayısında düşüş yok

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) Malatya İI Koordinatörü Murat Tunç, son 15 yılda Türkiye'de, büyükbaş hayvan sayısında yüzde 62, küçükbaş hayvan sayısının ise, yüzde 42 arttığını belirterek, “Bu bizim için yeterli mi, değil mi? Onu sorgulamamız lazım” dedi.