Sorunlara neşter atmaya geliyoruz

Ak Parti Malatya İlçe Belediye Başkan adayları resmen belli oldu. Ak Parti Yeşilyurt Belediye Başkan adayı olan Prof. Dr. İlhan Geçit, Yeşilyurt'taki sorunlara neşter atmaya geldiklerini belirterek, ilçeyi eskisinden de daha güzel hale getirmek için çalışacaklarını söyledi. 

Sorunlara neşter atmaya geliyoruz

Ak Parti’nin Malatya İlçe Belediye Başkan adayları resmen belli oldu. Adayları, Merkez Kapalı Spor Salonu’nda gerçekleşen tanıtım toplantısı ile Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Seçim İşleri Başkanı Ali İhsan Yavuz tarafından Ak Parti Yeşilyurt Belediye Başkan adayının Prof. Dr. İlhan Geçit olduğu açıklandı. Belediye başkan adayı İlhan Geçit, 6 Şubat depremlerinden etkilenen Yeşilyurt ilçesinin biran evvel ayağa kalkması için profesyonel ekip ile canla başla çalışacaklarını belirtti. 

İlhan Geçit kimdir?

Malatya'da 1965 yılında dünyaya gelen İlhan Geçit, 1991 yılında İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi'nden mezun olmuş, uzmanlık alanını ise Fırat Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde Üroloji Anabilim Dalı'nda eğitim alarak, 1999 yılında uzmanlık diplomasını almıştır. 

Akademik kariyerine Yrd. Doç. Dr. unvanı ile Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde başlayan İlhan Geçit, zaman içinde akademik unvanlarını yükselterek Doç. Dr. ve Prof. Dr. olarak atanmıştır. Ankara Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde de görev yapmıştır.

İdari görevlerde de bulunan İlhan Geçit, Sorumlu Hekim olarak Aksaray'da görev yapmış, Bingöl Devlet Hastanesi'nde Başhekimlik görevini üstlenmiş, aynı zamanda Bingöl Tabip Odası Temsilciliği yapmıştır. Malatya Beydağı Devlet Hastanesi (SSK Bölge Hastanesi) Başhekimi olarak da görev yapmıştır. Ayrıca, Yüzüncü Yıl Üniversitesi Tıp Fakültesi Üroloji Anabilim Dalı Başkanlığı ve İnönü Üniversitesi Turgut Özal Tıp Merkezi'nde idari görevlerde bulunmuştur.

İlhan Geçit evli mi?

Evli ve üç çocuk babası olan İlhan Geçit, İyi derecede İngilizce bilmektedir.

İlhan Geçit kaç yaşında?

İlhan Geçit 1965 yılında doğmuştur ve 2024 yılında 59 yaşındadır.

İlhan Geçit nereli?

İlhan Geçit Malatyalıdır.