O ilçe belediyesinde maaşlara rekor zam

Malatya Arapgir Belediye Başkanı Haluk Cömertoğlu, belediye personellerine yüzde 90 oranında zam yaptı.

O ilçe belediyesinde maaşlara rekor zam
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Malatya Arapgir Belediye Başkanı Haluk Cömertoğlu, belediye personellerine  yapılacak olan zam oranını  duyurdu. 5 yıldır tüm personelinin daha iyi şartlarda çalışması için imkânlarını seferber ettiğini belirten Cömertoğlu,  belediye personellerine yüzde 90 oranında zamma imza attı.

Arapgir Belediyesinden maaşlara rekor zam

Çalışanın yanında olmaya çalışan Cömertoğlu, Belediye İş Sendikası ile imzalanan Toplu İş Sözleşmesi kapsamında belediye bünyesinde çalışan işçilerin yüzünü güldürmeye devam ediyor. İşçilerin zamlı maaşlarından bu ay yararlanacağı ve en düşük net maaşın 28 bin 250 lira, en yüksek net maaşın ise personelin yaptığı işin niteliğine göre 36 bin 750 lira olacağı öğrenildi. Öte yandan maaşlar haricinde sosyal yardımlara yüzde 100 ile yüzde 300 oranları arasında zam yapıldı.Ayrıca işçiler, Ramazan ve Kurban Bayramlarında 1000 TL ve çalışanlarımız çocuk sayısına göre 190,22 TL yardım alacak.

Arapgir Belediyesinden maaşlara rekor zam
Çalışanımızın yanında olduk

Cömertoğlu, işçi-memur ayrımı yapmadan tüm çalışanların yanında olmaya özen gösterdiklerini belirterek, “Bizim için personelimizin mutlu olması çok önemli. Sendika ile Arapgir Belediyesi iştirakleri arasında imzalanan toplu iş sözleşmesi kapsamında emekçimizin kazançlarını iyileştirerek hak ettikleri maaş zammını verdik.

Arapgir Belediyesinden maaşlara rekor zam

Çalışanlar mutluysa kendilerinin de mutlu olduğunu belirten Cömertoğlu, her fırsatta dile getirdiğim gibi çalışma arkadaşlarımızı kendi ailemiz gibi gördük ve onların mutlu olduğu bir ortamı oluşturmayı hedefledik. Onlar mutluysa biz de mutlu olduk. Doğal afetlerde, kar yağışlarında, altyapı ve yol çalışmalarında ve diğer tüm alanlarda mesai arkadaşlarımın nasıl çalıştığını, nasıl emek verdiğini her fırsatta bizzat gözlemledim. Yeni zamla birlikte işçimizin alacağı en düşük net ücret 28 bin 250 lira olmuştur. Tabii sorumluluk vesaire gibi hususlarla ve diğer yardımlarla ortalaması yükselmiş oluyor. İşçilerimize hayırlı olsun” ifadelerini kullandı.