Yeni Malatyaspor'da belirsizlik sürüyor

Yeni Malatyaspor taraftar grubu Derebeyleri, Yönetim Kurulu ve Kulüp Başkanı Adil Gevrek'in, kulübün belirsizlik ortamından çıkması adına herhangi bir adım atmadığını ve yeni sezon ile alakalı çözüm üretmediklerini savunarak, Gevrek'in istifasını istedi.

Yeni Malatyaspor'da belirsizlik sürüyor

Yeni Malatyaspor taraftarları, kulüp başkanı Adil Gevrek'e istifa çağrısında bulundu. Malatya taraftarlar gurubu olarak yapılan ortak açıklamada, “Yeni Malatyaspor taraftar grupları, depremden sonra adeta bitme noktasına getirilen kulübümüz Yeni Malatyaspor'da süregelen belirsizliğin Yönetim Kurulu ve Başkan Adil Gevrek'in çözüm üretmekten ziyade hiçbir hamle yapamamış olmaları yeni sezon ile alakalı daha vahim bir duruma sürüklüyor. Taraftar olarak yıllardır verdiğimiz memleket mücadelesinde kısa mutluluklar haricinde hep hüsran yaşadık ve yaşamaya devam ediyoruz. Deprem felaketinden sonra şehrin tüm paydaşlarının yeniden eski günlerine dönmesi adına tribüncü olarak her türlü görevi üstlenerek asla kaçanlardan olmadık. Depremden sonra adeta bitme noktasına getirilen kulübümüz Yeni Malatyaspor'da süregelen belirsizliğin Yönetim Kurulu ve Başkan Adil Gevrek'in çözüm üretmekten ziyade hiçbir hamle yapamamış olmaları yeni sezon ile alakalı daha vahim bir duruma sürüklüyor” ifadelerine yer verdiler. 

Hani bütçeleri vardı?

Açıklamada, “Görevi devraldıklarında 70 Milyon TL bütçe açıklayan fakat tesislerin elektirik borcunu, piyasa borçlarını, personel maaşlarını ve alt yapı deplasman masraflarını dahi karşılamadıkları ne kadar vahim bir halde olduklarının göstergesidir. Rutin masrafları üstlenemeyen bir anlayışın takımımız lige katıldığında ne yapabilir. Kimse kimseyi kandırmasın bugün mücadelede eksik kalan yarın bu yükü hayatta kaldıramaz.

Algıyla olmaz

Transfer yasağının olduğu gerçeğine rağmen bu konuda hala girişimde bulunmayan, ama bazı sosyal medya sayfalarının paylaşımlarıyla "transfer sorunu çözüme kavuşacak" algısıyla ortamı yumuşatmaya çalışmak acizliktir. Biz taraftarlar icraat bekliyoruz. Spor Toto ve Belediyelerimizin vereceği bütçe ile bu takımı yönetmeye çalışıyorlarsa fazla beklemesinler biz taraftarlar bu bütçeyle sizlerden daha iyi yönetiriz. En azından bir kuruşu dahi zayi olmaz. 

İstifada hizmettir

Kongre salonuna bile tam kadro gelemeyen Yönetim Kurulu yaklaşık 6 aydır tam kadro oturup bir toplantı dahi yapamayışları kendilerinin bile birbirlerine olan inancı olmadığını gösteriyor. Kendisine inancı olmayan bir topluluk asla başarıya ulaşamaz. Şeffaf bir yöneticilik dahi sergilemekten acizsiniz. Koltuk ve makam için gözlerinizi hırs bürümüş. O yüzden istifa edip kulübü Malatya Milletvekillerimize teslim etmeleri Adil Gevrek ve Yönetim Kurulu için en hayırlı hamledir” denildi.