Son Dakika Haberleri! Bedelli Askerlik Ücreti Arttı! Eski Fiyattan Yararlanmak İçin Son Günler...

Milli Savunma Bakanlığı (MSB), bedelli askerlikten mevcut bedel üzerinden yararlanmak isteyenlerin, müracaat ve ödeme işlemlerini 28 Haziran'a kadar tamamlamaları gerektiğini hatırlattı.

Son Dakika Haberleri! Bedelli Askerlik Ücreti Arttı! Eski Fiyattan Yararlanmak İçin Son Günler...

Milli Savunma Bakanlığı (MSB), bedelli askerlik hizmeti hakkında önemli bir duyuruda bulundu. Bakanlık, bedelli askerlik hizmetinden mevcut bedel tutarı üzerinden yararlanmak isteyen yükümlülerin müracaat ve ödeme işlemlerini 28 Haziran'a kadar tamamlamalarının önem arz ettiğini bildirdi.

MSB'nin açıklamasında, "Bedelli askerlik hizmeti kapsamında geçerli olan bedel ve ek bedel tutarı Askeralma Kanunu gereğince 1 Temmuz itibarıyla memur aylık katsayısına göre güncellenecektir. Mevcut bedel tutarı üzerinden bedelli askerlik hizmetine müracaat etmek isteyen yükümlülerin 28 Haziran'a kadar müracaat ve ödeme işlemlerini tamamlamaları önem arz etmektedir." ifadelerine yer verildi.

Bu duyurunun ardından bedelli askerlik hizmetinden faydalanmayı planlayan yükümlülerin, belirtilen süre içerisinde gerekli işlemleri yapmaları gerektiği bir kez daha vurgulandı. 1 Temmuz'dan sonra bedel ve ek bedel tutarlarının güncelleneceği ve yeni tutarların uygulanacağı hatırlatıldı.