O rezerv alanın ihalesi tamamlandı

AK Parti Yeşilyurt Belediye Başkan Adayı Prof. Dr. İlhan Geçit, 6 Şubat depremlerinin ardından rezerv alan ilan edilen Saray Mahallesi'nde ihalenin tamamlandığını açıkladı.

O rezerv alanın ihalesi tamamlandı

31 Mart’ta yapılacak yerel seçimlere sayılı günler kaldı. Bu kapsamda vatandaşlarla bir araya gelen AK Parti Yeşilyurt Belediye Başkan Adayı İlhan Geçit, vatandaşların Cumhur İttifakı’na güvenlerinin tam olduğunu söyledi.

O rezerv alanın ihalesi tamamlandı

31 Mart akşamı sonuçlar ne olursa olsun halkın verdiği karara saygı duyacaklarını ifade eden Geçit, “Biz 53 gün boyunca sahada gezmedik yer, çalmadık kapı, sıkmadık el bırakmadık ve projelerimizi anlattık. Hükümetimizin yapacaklarını anlattık. Her şeye rağmen halkımızın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a ve hükümete olan güveni tam. Biz, Malatya halkının ferasetine güveniyoruz. Seçimlerin Malatya’mıza ve ülkemize hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum” dedi.

O rezerv alanın ihalesi tamamlandı

“Sahada dokunmadığımız kimse kalmadı”

53 gündür sahada çalıştıklarını ifade eden Geçit, ziyaret etmedikleri bölgenin kalmadığını vurguladı. Geçit,“Dokunmadığımız insan, ziyaret etmediğimiz bölge kalmadı. Esnaf ziyaretleri yapık, konteynerleri gezdik. Tek tek vatandaşlarımızın elini sıktık ve sorunlarını, taleplerini dinledik. Hamdolsun hükümetimize güvenleri tam. Ben Malatya halkının ferasetine güveniyorum ve seçim sonuçlarının Malatya ve ülkemiz için hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum” şeklinde konuştu.

O rezerv alanın ihalesi tamamlandı

Saray Mahallesinin ihalesi bitti

O rezerv alanın ihalesi tamamlandı

Vatandaşların sorunlarını tespit edip çözdüklerini kaydeden Geçit, kalıcı konut ve çarşıyla ilgili şu ifadeleri kullandı: “Bu süreçte vatandaşlarımızsın sorunlarını yerinde tespit ettik ve paydaş kurumlarla bazılarını hemen çözdük. Yeşilyurt ilçesi Antakya’dan sonra depremden en çok etkilenen ilçe. 41 tane konteyner kentimiz var ve 50 bin civarında vatandaşımız yaşıyor. Bir kısmını birkaç kez ziyaret ettik. Konteyner kentte yaşayan vatandaşlarımızın ve esnaflarımızı gözlemledik ve taleplerini dinledik. Depremden hemen sonra çadır ve ardından konteynerlere yerleştirilmelerinden dolayı hükümetimize teşekkür ediyorlar ama bir an önce de evlerinin teslim edilmesini bekliyorlar. Bizler de onlara bu süreçte hükümetimizin kalıcı konutlarla ilgili yaptığı çalışmaları anlatıyoruz. Bir yıl içinde 55 bin konutun vatandaşlara teslim edileceğini anlattık. Konteyner kentte yaşayan vatandaşlarımız Hükümetimizin başaracağına inanıyorlar. Konteyner kent esnafımıza da 11 ay içiresinde çarşının ayağa kaldırılacağını söyledik. Saray Mahallesinin ihalesi bitti. Onu müjdeledik. Niyazi Mısri bölgesindeki çalışmaları anlattık. Konteyner kentte hayatını zor şartlarda idame ettiren gerek vatandaşlarımız gerekse esnaflarımız AK Parti ve Cumhur ittifakından umudunu kaybetmeyen vatandaşlarımıza bu şehri iki yıl içerisinde ayağa kaldıracağımızı ve bunu nasıl yapacağımızı anlattık. Biz, Malatya halkının ferasetine güveniyoruz. Verecekleri karara saygı duyacağız. Karar ne olursa olsun, seçimlerin Malatya’mıza ve ülkemize hayırlı olmasını temenni ediyorum.”