Malatyalılar nerede bayramlaşacak..! İşte yerler...!

Malatya Valisi Ersin Yazıcı, Kurban Bayramı'nın birlik, beraberlik ve kardeşlik bağlarını kuvvetlendiren, milli ve dini duygularımızı pekiştiren önemli bir gün olduğunu belirtti. Yazıcı, 16 Haziran 2024 Pazar günü Kernek Karagözlüler Cami bahçesinde bayramlaşma töreni düzenleneceğini duyurdu.

Malatyalılar nerede bayramlaşacak..! İşte yerler...!

Vali Yazıcı: "Kurban Bayramı, Birlik ve Beraberliğimizin Sembolüdür"Malatya Valisi Ersin Yazıcı, Kurban Bayramı vesilesiyle yayımladığı mesajında, bayramların milli ve dini duyguların manevi esintisi altında örf, adet, gelenek ve göreneklerin yaşatıldığı günler olduğunu vurguladı. Yazıcı, mesajında şu ifadelere yer verdi:

"Bayramlar milli ve dini duygularımızın manevi esintisi altında örf, adet, gelenek ve göreneklerimizin yaşatıldığı, millet olma şuurumuzun somut münasebetlere dönüştüğü, birlik, beraberlik ve kardeşlik bağlarımızın kuvvetlendiği günlerdir. Aramızdaki dargınlıkların ortadan kalkmasına, barış ve hoşgörünün gönüllerimize yerleşmesine vesile olan Kurban Bayramı, ilimizde de büyük bir coşku ve heyecanla kutlanacaktır."

Malatyalılar bayram da nerede bayramlaşacak..! İşte bayramlaşacak yerler...!

Vali Yazıcı, bu coşkuyu hep birlikte yaşamak amacıyla 16 Haziran 2024 Pazar günü (Bayramın 1. Günü) bayram namazına müteakip Kernek Karagözlüler Cami bahçesinde bayramlaşma töreni düzenleneceğini duyurdu. Törene tüm resmi kurum ve kuruluşlar, sivil toplum kuruluşları, meslek örgütleri ve vatandaşların katılımıyla gerçekleşeceğini belirtti.

Yazıcı, mesajını şu sözlerle sonlandırdı: "Bu duygu ve düşünceler içerisinde muhterem halkımıza birlikte hizmet sunmakta olduğumuz kurum ve kuruluşlarımızın çok değerli yönetici ve personelinin ve vatandaşlarımızın Kurban Bayramı'nı kutluyor, aileleri ve sevdikleriyle birlikte sağlık, mutluluk ve huzur dolu nice bayramlara erişmelerini diliyorum."