Malatyalılar Dikkat! O Bölgede Evler Tahliye Ediliyor!

Malatya'da 6 Şubat 2023 depreminde ağır hasar alan ve rezerv alan ilan edilen bölgelerdeki sağlam yapılar da dahil olmak üzere tüm binalar 15 gün içerisinde boşaltılacak. Battalgazi ilçesi Tandoğan Mahallesi'nde bulunan sağlam binalara da boşaltma tebligatı asıldı.

Malatyalılar Dikkat! O Bölgede Evler Tahliye Ediliyor!
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Geçtiğimiz yıl 6 Şubat 2023 tarihinde meydana gelen Kahramanmaraş merkezli depremlerde büyük yıkıma uğrayan Malatya'da, rezerv alan ilan edilen mahallerde yıkım çalışmaları hızlanıyor.

Malatya'da Rezerv Alandaki Sağlam Binalar da Boşaltılıyor!

Bu kapsamda rezerv alan içerisinde bulunan Battalgazi ilçesi Tandoğan Mahallesi'nde bulunan sağlam yapılar da 15 gün içerisinde boşaltılması için tebligat asıldı. 

Malatya'da Rezerv Alandaki Sağlam Binalar da Boşaltılıyor!Sağlam binalara asılan tebligatta şu bilgiler yer aldı: 

Malatya Kentsel Dönüşüm Müdürlüğü,

Rezerv yapı alanı içerisinde bulunan yapıların tahliye edilmesine dair ilanen tebligat

Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı'nca Malatya İli sınırları içerisinde bulunan ve aşağıdaki listede yer alan yapıların bulunduğu alan 6306 sayılı Afet Riski Altındaki Alanların Dönüştürülmesi Hakkında Kanun kapsamına alınmış olup, söz konusu yapılar hakkında 6306 sayılı Kanun'un 6/A. maddesi uyarınca Malatya Kentsel Dönüşüm Müdürlüğünce re sen tahliye işlemleri yapılacaktır. Belirtilen sebeple, 03/07/2024 tarihinden itibaren 15(on beş) gün içinde yapının insandan ve eşyadan tahliyesinin sağlanması gerekmektedir. Bu sürede yapının tahliye edilmemesi durumunda, 6306 sayılı Kanun'un 6/A. maddesinin üçüncü fıkrası uyarınca, kilitli olan kapıları açmak veya açtırmak da dahil olmak üzere "tahliye ve yıktırmaya yönelik iş ve işlemler, gerektiğinde kolluk kuvvetlerinin de yardımıyla Kentsel Dönüşüm Başkanlığınca yapılacak veya yaptırılabilecektir.”

Malatya'da Rezerv Alandaki Sağlam Binalar da Boşaltılıyor!