Malatyalılar Dikkat! Kayıtları Kaçırmayın..!

Yeşilyurt Belediyesi, 6-14 yaş arası çocukların kişisel ve fiziksel gelişimlerine katkı sağlamak amacıyla her yıl düzenlediği Yaz Spor Okulları'nın bu yılki kayıt dönemi 3 Haziran'da başlıyor.

Malatyalılar Dikkat! Kayıtları Kaçırmayın..!
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Spora ve gençlere yaptığı yatırımlarla bölgede öne çıkan yerel yönetimlerden biri olan Yeşilyurt Belediyesi, 6-14 yaş arası çocukların kişisel ve fiziksel gelişimlerine destek olmak amacıyla her yıl düzenlediği Yaz Spor Okulları'nın bu yılki kayıt dönemini 3 Haziran’da başlatıyor. 12 farklı branşta hizmet verecek olan Yaz Spor Okulları, 24 Haziran’da açılıp, 31 Ağustos’ta sona erecek.

Yeşilyurt Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğü bünyesinde açılacak olan Yaz Spor Okulu, futbol, basketbol, taekwondo, kick-boks, cimnastik, voleybol, curling, wushu kungfu, kort tenisi, badminton, boks ve yüzme branşlarında temel eğitimler verecek. 6-14 yaş arası çocuk ve gençlerin faydalanabileceği Yaz Spor Okulları için müracaatlar, 3 Haziran’dan itibaren MAŞTİ karşısındaki Yeşilyurt Belediyesi C Blok Hizmet Binası ile Yakınca Mahallesi'ndeki Yeşilyurt Belediyesi Yaşam ve Spor Merkezinde oluşturulacak kayıt noktalarında yapılabilecek.

Yeşilyurt Belediyesi ile İl Gençlik ve Spor Müdürlüğü'ne ait tesislerde 24 Haziran ile 31 Ağustos günleri arasında gerçekleşecek olan antrenmanların yanı sıra, kurslara katılan çocuklara yönelik doğa yürüyüşleri, kütüphane ve müze gezileri de düzenlenecek. Sportif eğitimler ve sosyal etkinliklerle dolu dolu geçecek olan Yaz Spor Okulları'ndaki kurs ücretleri bu yıl 150 TL olarak belirlenirken, yüzme ve kort tenisi kurslarının ücreti ise 200 TL olacak.

Malatyalılar Dikkat! Kayıtlar 3 Haziran'da başlıyor..!

Yeşilyurt Belediye Başkanı Prof. Dr. İlhan Geçit, çocukların ve gençlerin spor faaliyetlerine katılımını artırmak, kişisel gelişimlerine katkıda bulunmak ve sosyalleşmelerini sağlamak amacıyla açılacak olan Yaz Spor Okulları'na çocukları ve gençleri davet etti. Başkan Geçit, “Çocuklarımızın ve gençlerimizin spora yönelmeleri ve geleceğe daha sağlıklı adım atabilmeleri için bu yıl da yaz spor okulumuzu açıyoruz. Çocuklarımız hem eğlenceli bir yaz geçirecekler hem de kendilerini geliştirecekler. Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğümüz bünyesinde faaliyete sunacağımız Yaz Spor Okulları'nda bu yıl 12 farklı branşta çocuklarımıza ve gençlerimize temel spor eğitimleri vereceğiz. Antrenmanların yanı sıra sosyal ve kültürel etkinlikler düzenleyerek çocuklarımızın güzel ve faydalı bir yaz tatili geçirmelerini sağlayacağız. Okulumuza katılmak isteyen çocuklarımız velileriyle birlikte 3 Haziran’dan itibaren oluşturduğumuz kayıt noktalarına müracaatlarını yapabilirler. 24 Haziran ile 31 Ağustos günleri arasında gerçekleşecek olan kurslarımızda yeni genç yeteneklerimizi keşfederek, ülke sporuna kazandırmayı amaçlıyoruz. Kayıt yaptıran çocuklarımıza özel poşetlerde hazırlanmış şapka, şort ve tişörtlerini kayıt sırasında hediye edeceğiz. Okulumuzun açılmasına desteklerini esirgemeyen İlçe Kaymakamlığımıza, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüze ve İlçe Gençlik ve Spor Müdürlüğümüze teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştu.