Malatya'ya Müjde! Yeni kampüs geliyor

AK Parti Malatya Milletvekili Abdurrahman Babacan, Malatya'da Sosyal Hizmet Kampüsü yapılacağı müjdesini verdi.

Malatya'ya Müjde! Yeni kampüs geliyor

AK Parti Malatya Milletvekili Abdurrahman Babacan, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş ile bir araya geldi. Şehrin genel psikolojik durumu ve yeni yatırım programlarının görüşüldüğü toplantı sonunda, sosyal medya hesabından açıklama yapan Babacan, Malatya’nın Yeşilyurt ilçesinde  Sosyal Hizmet Kampüsü yapılacağını ve bu projenin  2024 yılı yatırım programına alındığını duyurdu.

Malatya'ya Müjde! Yeni kampüs geliyor

Bakan Göktaş ile yaptıkları görüşmenin detayını paylaşan Babacan, “İlk gündemimiz, deprem sonrası şehrin psikososyal bakımdan desteklenmesiydi. Bir yıllık karneyi rakamlarıyla konuştuk. Şehrin genel psikolojik durumunu nasıl daha hızlı normalleştirebiliriz, izlediğimiz yöntemi nasıl daha etkin kılarız’ı konuştuk. Burada önümüzdeki süreçte yerel yönetimleri daha fazla devreye sokarak etkinliği artırma yoluna gideceğiz. Çünkü biliyoruz ki insanların psikolojisi, şehrin toparlanmasında temel aşama ”dedi.

Malatya'ya Müjde! Yeni kampüs geliyor

Malatya’da çok önemli bir yatırım sürecinin başladığını vurgulayan Babacan, Malatya’nın Yeşilyurt ilçesi Yakınca Mahallesi’nde Sosyal Hizmet Kampüsü yapılacağını ve bu kampüsün içinde Malatya Huzurevi Ve Rehabilitasyon Merkezi, Yeşilyurt Sosyal Hizmet Merkezi Binası ile Malatya Kadın Konukevi Binası yer alacağını söyledi.

Malatya'ya Müjde! Yeni kampüs geliyor

Babacan, şunları söyledi: “İkinci gündemimiz: Yeşilyurt Yakınca ’da tek bir ada içerisinde, bütüncül bir Sosyal Hizmet Kampüsü olarak niteleyeceğimiz çok önemli bir yatırım süreci başlıyor. Bu kampüsün içinde 3 yapı olacak:

1) Malatya Huzurevi ve Rehabilitasyon Merkezi. 150 yataklı, toplam 3 bin m2 taban alanı ve 12 bin m2 kapalı alan olarak planlanıyor.

2) Malatya Yeşilyurt Sosyal Hizmet Merkezi Binası. Bin m2 oturum alanı, 3 bin m2 kapalı alan olarak planlanıyor.

3) Malatya Kadın Konukevi Binası. Bin 200 m2 oturum alanı, 3 bin m2 kapalı alan olarak planlanıyor.

Bu yapılar, 2024 yatırım programına alındı.

Simdi üçünün birden ihalelerinin en kısa sürede yapılıp inşaatlara başlanmasını Sayın Bakanımızla konuştuk. İhalelere yakında çıkılacak.

•Deprem bölgesine has uygulanan; okul öncesi eğitim için Milli Eğitim Bakanlığı bünyesindeki okullara verilen desteğin, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı bünyesindeki okullara da yansıtılması, üçüncü başlığımızdı. Seçimden sonra bu konuda da bir değişiklik yaşanacak.

Sayın Bakanımız’a samimi ilgilerinden dolayı teşekkür ediyorum. “