Malatya, Elazığ, Bingöl ve Adıyaman dikkat! Meteoroloji uyardı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, 18 Kasım'a ilişkin hava durumu tahmin raporunu paylaştı. Buna göre, Malatya'da havanın bugün Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı. Yağışlar gece saatlerinden itibaren yerel olarak kuvvetli, hava sıcaklığının ise en yüksek 14⁰C, en düşük sıcaklığın ise 5⁰C olacağı tahmin edilmektedir.

Malatya, Elazığ, Bingöl ve Adıyaman dikkat! Meteoroloji uyardı

Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Meteoroloji Genel Müdürlüğü, 18 Kasım'a ilişkin hava durumu tahmin raporunu paylaştı.

Bölge genelinde havanın parçalı ve çok bulutlu,sabah saatlerinden itibaren Adıyaman çevrelerinin; öğle saatlerinden itibaren ise bölge genelinin yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin edilmektdir. Yağışların akşam saatlerinden itibaren Adıyaman, Elazığ, Tunceli ve Bingöl;gece saatlerinden itibaren ise bölge genelinde yer yer kuvvetli olması beklenmektedir.

HAVA SICAKLIĞI: Hava sıcaklıklarının mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin edilmektedir.

RÜZGAR: Rüzgarların güneyli yönlerden kuvvetli, öğle saatlerinden itibaren Adıyaman çevrelerinde kuvvetli fırtına (70-90 km/saat); akşam saatlerinden itibaren ise Adıyaman ve Malatya'da kuvvetli fırtına, Tunceli ve Bingöl çevrelerinde ise tam fırtına (90-110 km/saat) şeklinde esmesi beklenmektedir.

UYARILAR

KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI: Rüzgarların öğle saatlerinden itibaren Adıyaman çevrelerinde kuvvetli fırtına (70-90 km/saat); akşam saatlerinden itibaren ise Adıyaman ve Malatya'da kuvvetli fırtına, Tunceli ve Bingöl çevrelerinde ise tam fırtına (90-110 km/saat) şeklinde esmesi beklendiğinden yaşanabilecek çatı uçması, ağaç ve direk devrilmesi, ulaşımda aksamalar, soba ve baca gazı zehirlenmeleri gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların akşam saatlerinde Elazığ, Bingöl, Tunceli ve Adıyaman çevrelerinde; gece saatlerinden itibaren ise bölge genelinde kuvvetli yer yer çok kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek ani sel, yerel su baskını, taşkın gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.