Malatya'da Sibergöz'den kaçamadılar

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, 20 ilde eş zamalı olarak başlatılan 'çevrim içi çocuk müstehcenliği ve tacizi ile mücadele' kapsamında 35 şüphelinin yakalandığını duyurdu. 

Malatya'da Sibergöz'den kaçamadılar

İçişleri Bakanı Yerlikaya, X sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, çocukların korunması için suçlarla mücadele etmekte kararlı olduklarını vurgulayarak, "Sibergöz-16" operasyonlarında 35 şüphelinin yakalandı. Çocuklarımızı koruma için suçlularla mücadele etmeye kararlıyız." dedi. 

Emniyet Genel Müdürlüğü Siber Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı koordinesinde başlatılan Sibergöz-16 operasyonunda aralarında Malatya'nın da bulunduğu 20 ilde eş zamnlı operasyon düzenlendi. Düzenlenen operasyon hakkında bilgi veren Yerlikaya, "Ankara Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünce yürütülen çalışmalar kapsamında, Ankara merkezli Adana, Ağrı, Aydın, Bolu, Bursa, Çorum, Denizli, İstanbul, Kayseri, Kırıkkale, Konya, Malatya, Muğla, Sakarya, Sinop, Sivas, Tekirdağ, Tokat, Yalova’da eş zamanlı operasyonlar düzenlendi. Sosyal medya uygulamaları üzerinden grup kurularak çocukların müstehcen görüntülerinin para karşılığı satışa sunulduğu, çeşitli ödeme kanalları ile ödemelerin gerçekleştirildiği ve sosyal medya platformlarında çocuk istismarı görüntülerinin paylaştığı tespit edildi. Operasyonlar sonucunda çok sayıda dijital materyale el konuldu. Operasyonları gerçekleştiren kahraman polislerimizi tebrik ediyorum. Allah ayaklarına taş değdirmesin. Kara Vatan’da olduğu gibi Siber Vatan’da da sanal devriyelerimiz 7 gün 24 saat görevlerinin başında" ifadelerini kullandı.