Konutlar adaletli dağıtılmalı

6 Şubat depremlerinin etkilediği Malatya'nın Battalgazi ilçesinde, konutlarla ilgili adaletsizlik yapıldığına dair şikâyetler aldıklarını ifade eden İyi Parti Battalgazi İlçe Başkanı A. Erhan Yağlıcı, 'Önümüz kış barınma  büyük sorun. Bunun yanında TOKİ'nin yaptığı konutlarda hak kimin ise hakkaniyetli davranılıp ihtiyaç sahibine teslim edilmeli' dedi.

Konutlar adaletli dağıtılmalı

6 Şubat depremlerinden etkilenen Malatya’da, yapımı tamamlanan kalıcı konutların bu ay içerisinde teslim edilmesi bekleniyor. Kalıcı konutların depremzedelere adaletli bir şekilde dağıtılması gerektiğine değinen İyi Parti Battalgazi İlçe Başkanı A. Erhan Yağlıcı, konunun takipçisi olacaklarını söyledi.

Kalıcı konutların takipçisiyiz 

Kurulan 73 konteyner kentte barınma sorununun giderilmeye çalışıldığını belirten Yağlıcı, ” Malatyalılar barınma sorununu az da olsa gidermeye çalışıyorlar. Depremlerin üzerinden 8 ay geçmesine rağmen ağır hasarlı binaların yarıdan fazlası yıkılmayı bekliyor. En büyük sorun barınma ve belirsizlik” şeklinde konuştu.

Konutlar gerçek hak sahiplerine verilmeli

Yapımı tamamlanan konutların adaletli bir şekilde dağıtılması gerektiği dile getiren Yağlıcı, bu konuda şikayetler aldıklarını vurgulayarak şu ifadelere yer verdi: “TOKİ tarafından yapılan Deprem Konutları hak sahiplerinin bir kısmına verildiği gibi bitme aşamasında olanlar ise bu aralar verilecek diye biliyoruz.  Lakin dağıtılan ve dağıtılacak olan konutların hakkaniyetli olarak gerçek hak sahiplerine verilmesi en büyük isteğimiz.  Özellikle Battalgazi bölgesindeki konutlarda bizlere gelen şikâyetlerde,   hakkıyla davranılmadığı, farklı ayak oyunlarıyla birilerine peşkeş çekildiği yönünde. Biz İyi Parti Battalgazi İlçe teşkilatı olarak, bu iddiaları değerlendiriyor ve takibini yapıyoruz. Kentin depremin verdiği hasarın yanında birde torpille ağır hasar almasını istemiyoruz. Önümüz kış barınma büyük bir sorun. Bunun yanında TOKİ’nin yaptığı konutlarda hak kimin ise hakkaniyetli davranılıp ihtiyaç sahibine verilmeli. Torpil olmamalı. Bunu düşünmek bile istemiyoruz ama böyle bir iddia doğru ise bunun da karşısında olduğumuzu belirtiyoruz.”