Konut ve iş yeri sayısı arttırıldı

6 Şubat Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen Malatya'da, yapılması planlanan konut ve iş yeri sayıları arttırıldı. Konuyla ilgili açıklama yapan AK Parti Malatya Milletvekili Bülent Tüfenkci, 'Sayın Mehmet Özhaseki ile yaptığımız son toplantıda toplam 21 bin 777 bağımsız alanın inşa edilmesi yönünde karar alındı 'dedi.

Konut ve iş yeri sayısı arttırıldı
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Malatya kent merkezinde devam eden çalışmalarla ilgili bilgiler paylaşan Tüfenkci, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişken Bakanı Mehmet Özhaseki ile son yapılan görüşmede kent merkezindeki çalışmaların kapsamının genişletilmesi kararının çıktığını paylaştı. 

Kent Merkezindeki çalışmaların hızlandırılması ve farklı noktalardan genişletilerek devam edilmesi yönünde karar alındığını kaydeden Tüfenkci, “Malatya’mız depremlerde büyük yıkım yaşadı. Bu anlamda Devletimizin öncelik verdiği illerden birisi. Barınma sıkıntısı ve ticari hayatın akamete uğraması en büyük sorunlarımız. Bu anlamda toplu konularımızın bir bölümünü bu ay hak sahiplerine vermeyi planlıyoruz. Ticari hayatın canlanması noktasında da kent merkezinde yoğun bir faaliyet söz konusu. Bakanımız Sayın Mehmet Özhaseki ile yaptığımız son toplantıda toplam 21 bin 777 bağımsız alanın inşa edilmesi yönünde karar alındı. İnşa edilecek konut ve iş yeri sayısını arttırdık. Bütüncül bir proje uygulanacak. Meydanlarıyla, otoparklarıyla, yollarıyla belli bir program dahilinde hareket edilecek. Hedefimiz en kısa sürede kent merkezimizi her detayıyla ortaya çıkarmak. Şehrimizin altyapısının sil baştan yenilenmesi için de 4 milyarlık bir kaynak oluşturuldu. Başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere, Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanımız Mehmet Özhaseki ve emeği geçenlere teşekkür ediyorum” diye konuştu.