İnönü Üniversitesi'nden o ülkeye destek!

Malatya İnönü Üniversitesi ile Kırgızistan Sağlık Bakanlığı arasında protokol imzalandı. Kırgızistan'da kurulacak olan karaciğer nakli, kök hücre ve kemik iliği nakli merkezine İnönü Üniversitesi olarak destek olunacağı belirtildi.

İnönü Üniversitesi'nden o ülkeye destek!

Kırgızistan Sağlık Bakanı Prof. Dr. Alımkadır Beişenaliye, aynı zamanda halen 10 Kırgız doktorun eğitim gördüğü İnönü Üniversitesi’ne gelerek burada incelemelerde bulunup, iş birliği konusunda görüş alışverişinde bulundu.

İnönü üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kızılay, “Kırgızistan’a Karaciğer Nakil merkezi kurulmasına destek veriyoruz” diyerek, çok sayıda Kırgız doktora eğitim verildiğini ve halen 10 doktorun İnönü Üniversitesi’nde eğitim görmekte olduğunu belirtti. 

Kırgızistan Sağlık Bakanı İnönü Üniversiteisini ziyaret

İnönü Üniversitesi'nden o ülkeye destek!

Kırgızistan Sağlık Bakanı Prof. Dr. Alımkadır Beişenaliye, İnönü Üniversitesini ziyaret etti. İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kızılay’ı ziyaret ederek, burada ikili işbirliği protokolü imzalayan Kırgız Bakan Prof. Dr. Beişenaliye, daha sonra Turgut Özal Tıp Merkezine geçerek burada Karaciğer Nakil Enstitüsünü ziyaret ederek, incelemelerde bulundu.

Kırgızistan Sağlık Bakanı Prof. Dr. Alımkadır Beişenaliyev, Karaciğer Nakil Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Sezai Yılmaz ve  Turgut Özal Tıp Merkezi Başhekimi Prof. Dr. Adil Başkıran ile de bir araya gelerek, burada eğitim gören Kırgız doktorlar hakkında bilgi aldı.

Karaciğer Nakil merkezi kurulmasına destek veriyoruz

İnönü Üniversitesi'nden o ülkeye destek!İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kızılay, ziyaretle ilgili olarak yaptığı açıklamada, “Kırgızistan Sağlık Bakanı Prof. Dr. Alımkadır Beişenaliyev Üniversitemizi ve Turgut Özal Tıp Merkezimizi ziyaret etti.

Kırgızistan'da karaciğer nakli merkezi kurma konusunda kendilerine destek veriyoruz. Çok sayıda doktor'a eğitim verdik. Halen 10 Kırgız doktor üniversitemizde eğitim alıyor. Konuk sağlık bakanı Kırgız doktorlarla da görüştü.

Kırgızistan'a karaciğer nakli, kök hücre ve kemik iliği nakli merkezi kurma konusunda değerlendirme yaptık, daha önce imzaladığımız MoU protokolünü yeniden gözden geçirerek imzaladık.” şeklinde bilgi verdi.