Erdoğan, Sülük'ü affetti

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 2019 Yerel Seçimlerinde Saadet Partili 2 müşahidi öldürüp müebbet hapis cezası alan AK Parti Pütürge Belediye Başkanı Mikail Sülük'ün Babası Hacı Sülük'ü  affetti. Erdoğan, aynı kararda 28 Şubat hükümlüsü generalleri de af ederek tahliyesine karar verdi.

Erdoğan, Sülük'ü affetti

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın imzasıyla Resmi Gazete'de yayımlanan ve aralarında çok sayıda 28 Şubat hükümlüsü generalin de tahliyesini getiren "af" kararında dikkat çeken bir kişi de yer aldı. Erdoğan, 31 Mart 2019 Mahalli İdareler Seçimi'nde Malatya'nın Pütürge ilçesinde Saadet Partisi'nin 2 müşahidini öldüren Pütürge Belediye Başkanı Mikail Sülük'ün 67 yaşındaki babası Hacı Sülük'ün müebbet hapis cezasını affetti.

Resmi Gazete'de bugün Cumhurbaşkanı Erdoğan imzasıyla yayımlanan af kararıyla aralarında çok sayıda 28 Şubat hükümlüsü generalin de bulunduğu 14 kişinin kalan cezaları sürekli hastalık ve kocama hali nedeniyle kaldırıldı.

Sülük'ün Müebbet Hapis Cezası Affedildi

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın cezasını affettiği kişiler arasında yer alan bir isimse dikkat çekti. 31 Mart 2019 Mahalli İdareler Seçimi'nde Malatya'nın Pütürge ilçesinde Saadet Partisi'nin 2 müşahidini öldürenlerden Pütürge Belediye Başkanı Mikail Sülük'ün babası 67 yaşındaki Hacı Sülük'ün müebbet hapis cezası, Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından affedildi.

Resmi Gazete'de Yayımlandı

Daha önce sağlık sorunları gerekçesiyle tahliye edilen Hacı Sülük'ün cezası, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın imzaladığı kararnameyle tamamen affedildi. Kararnamede, Hacı Sülük'ün affedilmesine, "Sürekli hastalık ve kocama hali kapsamında bulunduğunu belirten Adli Tıp Kurumu 3'üncü Adli Tıp Kurulu'nun raporu" dayanak gösterildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Saadet Partili 2 müşahidi öldürüp müebbet hapis cezası alan ismi de affetti

Ne olmuştu?

31 Mart 2019'daki yerel seçim günü, Malatya'nın Pütürge ilçesi Bölünmez mahallesinde meydana gelen olayda, yaşlı bir çiftin kabine girip oy kullanmak istemesi üzerine çıkan tartışma kavgaya dönmüş, silahla vurulan Saadet Partisi müşahitleri Hasan ve İlyas Aktaş, hayatını kaybetmişti.

Olaydan sonra, AKP'li Pütürge Belediye Başkanı Mikail Sülük'ü babası Hacı Sülük ile kardeşi O.S., yeğenleri H.Ö.S, A.S. ve M.S. yakalanmış, güvenlik nedeniyle Kırşehir'de yargılanmıştı. Hacı Sülük ile yakın akrabaları, cinayetler sebebiyle 2'şer kez müebbet hapis cezası ve bir kişiyi yaralamaktan 2 yıl 8 ay 15'er gün hapis cezası almıştı.