Battalgazi Belediyesi ÇEVREFEST'te

Battalgazi Belediyesi, Türkiye Çevre Haftası kutlamaları kapsamında Ankara'da düzenlenen ÇEVREFEST'te stant açarak çevreye katkı sağlayan proje ve uygulamalarını tanıttı.

Battalgazi Belediyesi ÇEVREFEST'te

Battalgazi Belediyesi, 5-9 Haziran tarihleri arasında kutlanan Türkiye Çevre Haftası dolayısıyla Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından Ankara Başkent Millet Bahçesi’nde düzenlenen ÇEVREFEST’te, çevre dostu uygulamaları ve sürdürülebilirlik alanındaki çalışmalarını tanıttı.

Battalgazi'de ÇEVREFEST'te projelerini tanıttı

Battalgazi Belediyesi’nin yenilikçi projeleri arasında yer alan atık yönetimi, yeşil alanların artırılması, enerji verimliliği ve geri dönüşüm faaliyetleri gibi pek çok önemli konu ziyaretçilerin ilgisini çekti.

Battalgazi'de ÇEVREFEST'te projelerini tanıttı

Sivil toplum kuruluşları, yerel yönetimler, özel sektör temsilcileri ve çevreyle ilgili diğer paydaşları bir araya getirerek, çevre bilincini geliştirmek ve çevresel sorunlara çözüm bulmak amacıyla bir platform sağlayan ÇEVREFEST’te açtığı stantla Battalgazi Belediyesi, yeşil alanların artırılması, atık yönetimi ve enerji yatırımları alanlarında yapılan yatırımlar ile ilgili bilgilendirmeler yaptı. Standı, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakan Yardımcısı Refik Tuzcuoğlu, Kentsel Dönüşüm Başkanlığı Başkanı Hakkı Alp, Kentsel Dönüşüm Başkanlığı Genel Müdürü Bedri Sinan Gül, Yapı İşleri Genel Müdürü Banu Aslan, İller Bankası Yönetim Kurulu Başkanı Eyyüp Karahan, GEDAŞ Genel Müdürü Ahmet Oğulbalı, Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki ve Basın İlan Kurumu Ankara Şube Müdürü Murat Yürekli ziyaret ederek Battalgazi Belediyesi’nin gelecek nesillere daha yaşanabilir bir dünya bırakma noktasındaki kararlılığını ve çevre dostu projelerini yakından inceledi. Festivali ziyaret eden Ankaralılar da Battalgazi Belediyesi standına yoğun ilgi gösterdi. Standı ziyaret edenlere yapılan bilgilendirmeyle birlikte çeşitli ikramlar yapıldı.