Esnafın bayramda yüzü gülecek!

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, bu yıl Kurban Bayramı'nda esnafın 150-200 milyar liralık ciro elde etmeyi beklediğini açıkladı.

Esnafın bayramda yüzü gülecek!

Kurban Bayramı'na yaklaşırken vatandaşlar bayram hazırlıklarına hız verdi. Bu yoğunluk birçok sektörde de hareketliliğe sebep oldu. Kurban Bayramı alışverişlerine ilişkin değerlendirmede bulunan Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, "Bayramın, karne tatiline ve yaz sezonuna denk gelmesiyle berberden kuaföre, konfeksiyoncudan ayakkabıcıya, pastacıdan taksiciye kadar 415 meslek dalında hizmet veren tüm esnafımızda hareketlilik var” dedi.Esnafın bayramda yüzü gülecek!

2024 yılı için kesilecek kurbanlıklardan 110 milyar liralık gelir tahmininde bulunduklarını söyleyen Palandöken, şunları kaydetti:“Bu yıl sadece kesilecek kurbanlıklar için 110 milyar liralık gelir tahmin ediliyor. Çocukların karne hediyeleri, bayram ziyaretleri için yapılan alışverişler hem de tatil ve memlekete gitme planları kuranların eksiklerini gidererek esnafımızdan yaptıkları alışverişlerle bu bayram piyasaya 150-200 milyar lira para girmesi bekleniyor.”
Esnafın bayramda yüzü gülecek!

Sahte para uyarısı

Kurban pazarlarında ve çarşı alışverişlerinde sahte paraya karşı uyarıda bulunan Palandöken, sahte paranın anlaşılması için ayrıntıların bilinmesi gerektiğini dile getirdi.