28 Şubatçılar Affedildi

Resmi Gazete'de Başkan Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla yayımlanan karara göre 28 Şubat davasında hüküm giyen Çevik Bir ile Fevzi Türkeri, 'sürekli hastalık ve kocama hali' nedeniyle tahliye edilecek. 28 Şubat mağdurları ne hissediyor acaba!

28 Şubatçılar Affedildi
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla Resmi Gazete'de yayımlanan kararla 28 Şubat Davası sanıkları affedildi. 28 Şubat'ı ta iliklerine kadar yaşayan ve pilot il seçilen Malatyalılar bu durum için şaşkınlık yaşadı. 28 Şubat davası sanıklarının cezaları Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kararıyla affedildi.

28 Şubatçılar Affedildi

Aralarında Çevik Bir ve Çetin Doğan'ın da olduğu, 28 Şubat davasından hüküm giyen emekli generallerin cezaları Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından affedildi. Karar, Resmi Gazete'de yayımlandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla Resmi Gazete'de yayımlanan kararlara göre, 28 Şubat davasından hüküm giyen emekli generallerin kalan cezaları sağlık sorunları nedeniyle kaldırıldı.

Karara göre, 28 Şubat Davası'ndan hüküm giyen ve kalan cezaları affedilen isimler Ahmet Çörekçi, Aydan Erol, Cevat Temel Özkaynak, Çetin Doğan, Çetin Saner, Çevik Bir, Erol Özkasnak, Fevzi Türkeri, Hakkı Kılınç, İdris Koralp, İlhan Kılıç, Kenan Deniz, Vural Avar ve Yıldırım Türker oldu.

6 İSMİN CEZASINA DAHA AF

Erdoğan ayrıca 28 Şubat davası dışında "silahlı terör örgütüne üye olma" ve "kasten adam öldürmeye teşebbüs" gibi suçlardan hüküm giymiş olan Gülbey Sarıoğlu, Haci Sülük, Aliefter Aslan, Sevda Yüksel, Abdulhekim Yılmaz, Süleyman Tuna isimli tutukluların da kalan cezalarını affetti. Tutukluların cezalarının kaldırıldığı kararlar Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın imzasıyla Resmi Gazete'nin 17 Mayıs 2024 tarihli sayısında yayımlandı.