185 Yıllık Tarih, Sonsuz Güven

Vali Ersin Yazıcı, Jandarma Teşkilatının 185. kuruluş yıl dönümü vesilesiyle yayımladığı mesajında, teşkilatın kamu düzenini sağlayarak milletin takdirini kazandığını ve sonsuz sevgi ve güvenine mazhar olduğunu belirtti. Yazıcı, şehitleri rahmetle andı ve gazilere sağlıklı bir yaşam diledi.

185 Yıllık Tarih, Sonsuz Güven
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Vali Ersin Yazıcı, Jandarma Teşkilatının 185. kuruluş yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Yazıcı, mesajında, Jandarma Teşkilatının 185 yıllık köklü bir tarih ve müktesebata sahip olduğunu, kamu düzenini sağlayarak milletin her zaman takdirini kazandığını ve sonsuz sevgi ve güvenine mazhar olduğunu vurguladı.

Yazıcı, "Yurdumuzun her köşesinde halkımızla iç içe ve büyük bir özveriyle görev yapmakta olan Jandarma Teşkilatı, önce insan diyerek ‘İnsanı yaşat ki devlet yaşasın’ düsturuyla hareket ederek vatandaşlarımızın hak ve özgürlüklerini gözeten, halkın memnuniyetini sağlayan bir görev bilinci ve hizmet anlayışı ile halkımızla bütünleşmiştir. Türk Jandarma Teşkilatımız, asli görevlerinin yanı sıra, hayata geçirdiği insan odaklı sosyal projeler ve kültürel hizmetlerle de halk ile devlet arasında önemli bir köprü olmuştur," dedi.

Vali Yazıcı, Jandarma Teşkilatının üstün görev bilinci, disiplini, eğitimi ve motivasyonu ile vatan topraklarında huzurun teminatı olduğunu belirterek, teşkilatın 185. kuruluş yıl dönümünü tebrik etti. Yazıcı, bu vesileyle şehitleri rahmetle anarken, kahraman gazilere de sağlıklı bir yaşam diledi.