Yeşilyurt'un barınma sorunu, imarla çözülecek

AK Parti Yeşilyurt Belediye Başkan Aday Adaylığına başvurusunu gerçekleştiren Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Selim Pilten, gazetemizi ziyaret ederek açıklamalarda bulundu. Pilten, başkanlığı durumunda imar planlarında yapılacak düzeltmelerle Yeşilyurtluların barınma sorununun çözüleceğini belirtti. 

Yeşilyurt'un barınma sorunu, imarla çözülecek

AK Parti Yeşilyurt Belediye Başkan Aday Adaylığına başvuru yapan Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Selim Pilten, seçim çalışmaları kapsamında gazetemizi ziyaret etti. Basın mensuplarının barınma sorununa dikkat çekerek, basına yeni bir alan tahsis edilmesi gerektiğini ifade etti. Yeşilyurt'un en büyük sorununun imar ve barınma olduğunu söyleyen Pilten düzenlemelerle sorunları aşacaklarını vurguladı.

İmarla birlikte barınma sorunu da çözülecek

Ekip ve projeler konusunda tam anlamıyla hazır durumda olduklarını belirten Pilten, "İnşallah süreç tamamlandığında bütün projelerimizi Yeşilyurtlu hemşerilerimizle de paylaşacağız. Sizlerle de paylaşacağız. Ama ivedilikle olmazsa olmaz hiçbir şekilde taviz veremeyeceğimiz konu Yeşilyurtlu hemşerilerimizin barınma problemi. İlk etapta yapacağımız iş imarla alakalı konuları netleştirip insanlarımızın Yeşilyurt vatandaşlarımızın önlerini açmak suretiyle elimizden gelen her şeyi yaparak barınma sorununu çözerek işe başlayacağımızı belirtmek isterim" ifadelerini kullandı. 

Tecrübelerimizi paylaşacağız

Yerel basının Malatya için önemini vurgulayan Pilten, " Ziyaretlerimize basın mensuplarıyla başladık. Geçmişten gelen hem mesleki anlamda hem de belediyecilik anlamındaki tecrübelerimizin tamamını nasip olursa Yeşilyurt'ta belediye başkanı olduğumuzda hemşerilerimizle paylaşıp belediyemize aktarmak için böyle bir yola çıktık. İnşallah tecrübeler noktasında bir eksiğimiz yok" diye konuştu. 
 

Yeşilyurt'un barınma sorunu, imarla çözülecek