Yeşilyurt'ta inanılmaz olay!

Malatya'nın Yeşilyurt ilçesi Gazi Mahallesi'nde bulunan bir evde 7 kamyon çöp çıkarıldı.

Yeşilyurt'ta inanılmaz olay!

Malatya’nın Yeşilyurt ilçesi Gazi Mahallesi Medeniyet Caddesinde ikamet eden vatandaşların ihbarı üzerine hareket geçen ekipler, içerisinde yığılan çöplerden dolayı yaşanmaz hale gelen evde inceleme yaptı. Yapılan incelemenin ardından evin içinin yanı sıra bahçeye atılmış olan kullanılamayacak duruma gelmiş eşya, kıyafet ve katı atıklarla birlikte 7 kamyon çöp çıkarıldı.

Yeşilyurt'ta inanılmaz olay!

Mahalleye koku yayıldı

Çalışmalara ilişkin bilgiler veren Yeşilyurt Belediyesi Zabıta İşler Müdürü Emin Gölgeli, vatandaşların sağlığını tehdit eden tüm unsurlarla sonuna kadar mücadele ettiklerini söyledi.

Yeşilyurt'ta inanılmaz olay!

Yeşilyurt’un her noktasının sağlıklı ve temiz olabilmesi için görev ve yetki alanındaki çalışmaları 7/24 yerine getirdiklerini söyleyen Gölgeli,“Gazi Mahallesi Medeniyet Caddesinde yaşayan mahalle sakinlerimiz belediyemize başvuru yaparak mahallelerinde bulunan bir evde çöp biriktirilmesi neticesinde kötü kokular yayıldığını, pis koku ve sineklerden dolayı pencerelerini daha açamadıklarına yönelik şikâyette bulundular.Zabıta ve Temizlik İşler Müdürlüğü olarak ta bölgeye gelerek gerekli incelemelerin ardından biriktirilen çöpler, eşyalar, kıyafetler ve atık malzemelerden dolayı insan ve çevre sağlığını tehdit eden buradaki ev ile bahçesinde gerekli çalışmaları yerine getirdik. Uzun bir çalışma neticesinde evin içi ve bahçesinden yedi kamyon çöp çıkarıldı, temizlik personelleri ise genel bir temizlik çalışması yaparak dezenfekte ettiler. İlçemizin her noktasının temiz, düzenli ve sağlıklı olabilmesi için bu yöndeki hizmetlere büyük bir ehemmiyet gösteren aynı zamanda hekim olan Belediye Başkanımız Prof. Dr. İlhan Geçit’in talimatları çerçevesinde çevre ve insan sağlığını tehdit eden unsurlara karşı taviz vermeden, işimizi ciddiyetle sürdürmekteyiz. Belediye Başkanımız halk sağlığının korunmasına yönelik olaylara ivedilikle müdahale etmemiz ve denetimleri yapmamız konusunda bizleri uyarmaktadır, bizlerde bu konuda titiz bir şekilde çalışıyoruz. Bugün ki çöp evin temizlenmesinde emek sarf eden herkese ve mesai arkadaşlarımıza Belediye Başkanımız adına teşekkür ediyorum” diye konuştu.