'Yerinde Dönüşüm'le harçlardan muaf tutuyoruz

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, 6 Şubat depremlerinden etkilenen 11 ilde başlatılan 'Yerinde Dönüşüm' projesine yoğun ilgi devam ediyor. Özhaseki, 'Depremzede kardeşlerimize evleri için 'Tip Projeler' sunuyor ve birçok harçtan muaf tutuyoruz' dedi. 

Youtube Kanalı
Youtube Kanalı
Abone Ol
'Yerinde Dönüşüm'le harçlardan muaf tutuyoruz

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, Hibe ve kredi desteği alarak evlerin yapımına başlandığını belirtti. 

 ‘Tip Projeler’ sunuluyor 

Özhaseki, X sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Kahramanmaraşlı Mehmet kardeşim ve ailesi “Yerinde Dönüşüm" projemize başvurdular, hibe ve kredi desteği alarak evlerinin yapımına başladılar. 2 katlı yapacakları evlerinin kaba inşaatı bitmek üzere. Deprem bölgesinde Mehmet kardeşim gibi, “Yerinde Dönüşüm” kapsamında Bakanlığımızın denetiminde, TOKİ güvencesiyle evlerini yerinde yapmak isteyen kardeşlerimizi İl Müdürlüklerimiz ile Yapım ve Dönüşüm Ofislerimize bekliyoruz. Depremzede kardeşlerimiz, müteahhitlerle anlaşıp evlerini yaparlarken herhangi bir mağduriyet yaşanmaması için “Tip Sözleşme”lerimiz hazır. Yine bir mağduriyet oluşmaması adına müteahhitlere yapılacak ödemeleri hakediş bazında yapıyoruz. Ayrıca depremzede kardeşlerimize evleri için “Tip Projeler” sunuyor ve birçok harçtan muaf tutuyoruz” ifadelerini kullandı. 

Özhaseki, kararlıyız, milletimizle birlikte afet bölgesini hızla ayağa kaldıracağız diyerek sözlerine ekledi.