'Yeniden yapıyoruz'

AK Parti Merkez Karar Yönetim Kurulu Üyesi ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, 24 Ocak 2020'de Elazığ'ın Sivrice İlçesi'nde meydana gelen 6.8 büyüklüğündeki depremden etkilenen Malatya'nın Doğanyol ilçesinde kapsamlı bir kentsel dönüşüm projesi başlattıklarını belirterek, 'Doğanyol ve Gökçe'yi yıktık ve yeniden yapıyoruz' dedi.

'Yeniden yapıyoruz'

Milletvekili Öznur Çalık beraberinde Doğanyol Belediye Başkanı Hakan Bay, AK Parti Malatya İl Başkan Yardımcısı Kamil Biter, İl Yönetim Kurulu Üyeleri Abdullah Duran, Selami Zorver, AK Parti Doğanyol İlçe Başkanı Hasip Öz, MHP Doğanyol İlçe Başkanı Mehmet Kurt ve partililerle birlikte ilçedeki muhtarlar ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri ile toplantı gerçekleştirdi. Doğanyol Belediyesinin konferans salonunda düzenlenen toplantıda konuşan Çalık, eğitimden sağlığa, spordan altyapıya, enerjiden güvenliğe kadar pek çok alanda Doğanyol’a kazandırdıkları yatırımların samimiyet ve gayretlerinin en somut göstergesi olduğunu kaydetti.

Ekim ayında hak sahiplerine teslim edilecek

Allah'ın ve milletin rızasını kazanmanın mücadelesi içinde olduklarını vurgulayan Çalık, “Elazığ’ın Sivrice İlçesi’nde 24 Ocak 2020’de meydana gelen 6.8 büyüklüğündeki deprem Pütürge, Doğanyol, Kale başta olmak üzere Battalgazi ve Yeşilyurt ilçelerimizde büyük hasara neden olmuştu. Deprem sonrası devletimizin bütün imkanları seferber edildi ve deprem konutları kısa süre içerisinde yükselmeye başladı. Bu kapsamda, Çevre ve Şehircilik Bakanlığımıza bağlı Toplu Konut İdaresi tarafından Doğanyol’umuza 477 çok katlı konutlar yapılıyor. Doğanyol merkezde İsak ve Çolak Mahallelerinde 353 konut, 56 ticarethane inşaatı devam ediyor. Gökçe’de 124 konut, 76 ticarethanemizin inşaatı Eylül’de tamamlanıyor, Ekim ayında Gökçeli hemşerilerimizde evlerine yerleşmiş olacak. Doğanyol’da çok büyük bir kentsel dönüşüm yapıyoruz. Doğanyol ve Gökçe’yi yıktık ve yeniden yapıyoruz” dedi.

Hastanemizi 2022’de hizmete açacağız

Çalık, “Doğanyol’u yeniden inşa ederken, sadece evleri yapmıyoruz. Tüm sosyal altyapıları da beraberinde gerçekleştiriyoruz. Doğanyol yeniden inşa ve imar edilirken, sadece evler değil, gençlik yatırımları, sağlık yatırımları da aynı hızla devam ettiriyoruz. Doğanyol’a bir tane ilçe entegre hastanesi kavuşturuyoruz ve hastanemiz yaklaşık 16 milyon TL’ye mal oluyor ve 24 Ocak 2022’de inşallah hizmete açacağız. Sağlık personeli için 10 daireli bir de lojman yapıyoruz. Gökçe Mahallemize 2022’de Aile Hekimliği Merkezini de kazandıracağız” diye konuştu.  

27 kilometrelik Doğanyol-Pütürge il yolumuzu yapıyoruz

19 yılda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın vizyonu ve liderliği ile geçmişte hayal edilemeyen pek çok iş ve projenin bugün gerçek olduğunu vurgulayan Çalık, “Şimdide yaklaşık 100 milyon TL maliyeti bulunan 27 kilometrelik Doğanyol-Pütürge karayolunu yapıyoruz. Yüklenici firma çalışmalarını sürdürüyor ve önümüzdeki yıl sonunda tamamlanacak bu yolumuz ile birlikte mevcutta 3,3 kilometre kısalma olacak. Böylece yakıt ve zamandan tasarruf sağlanacak. Eğitim, sağlık, yol derken gençlerimize de Spor Salonu yapıyoruz. 2 milyon 300 bin TL tutarında Doğanyol Spor Salonu’nda 2022’de gençlerin hizmetine sunacağız. Doğanyol’umuzda tarımsal üretimi arttıracak Kutan Göleti, Burç Yeraltı Barajı ve Gökçe Göletini de yakınen takip ediyoruz” dedi.

Her yatırımda emekleri var

Doğanyol Belediye Başkanı Hakan Bay ise, Milletvekili Öznur Çalık’ın ilçedeki her kamu yatırımında emeğinin olduğunu belirterek, “Doğanyol’umuzun yeniden inşa edilmesinde başta Sayın Cumhurbaşkanımız olmak üzere, bakanlarımıza, milletvekillerimize ve Doğanyol’un evladı milletvekilimiz Öznur Çalık’a çok teşekkür ediyorum” diye konuştu. Çalık, Doğanyol ilçe merkezi ile Gökçe Mahallesinde depremzedeler için inşaatı devam eden konutlarda inceleme yaparken, esnafları da ziyaret ederek sohbet edip, sorun ve taleplerini dinledi. Çalık daha sonra Doğanyol-Pütürge İl yolu ile Pütürge ilçesinin Tosunlu Mahallesindeki kilit taşı döşeme çalışmalarını da yerinde inceledi. 

Bakmadan Geçme