'Yaparsa Ağbaba yapar'

CHP Malatya İl Başkanı Barış Yıldız, Yeşilyurt Belediye Başkan Adayı Alper Gürsoy'un tanıtım toplantısında 'Yaparsa Veli Ağbaba yapar' dedi. Yıldız, Yeşilyurt ve Battalgazi'yi alacaklarını, Büyükşehir'i de Veli Ağbaba ile kazanacaklarını söyledi.

'Yaparsa Ağbaba yapar'
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Yeşilyurt Belediye Başkan Adayı Alper Gürsoy’un aday tanıtım toplantısı gerçekleştirildi. CHP il başkanlığında gerçekleştirilen toplantısa konuşan CHP Malatya İl Başkanı Barış Yıldız’ın 'Yaparsa Veli Ağbaba yapar' dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Yeşilyurt Belediye Başkan Adayı Alper Gürsoy'un aday tanıtım toplantısı CHP il başkanlığında gerçekleşti. Toplantıda konuşan CHP Malatya İl Başkanı Barış Yıldız, "Bugüne kadar Türkiye'de çok şey değişti. Ama bizlerin bağımsızlık, özgürlük ve demokrasi mücadelesi değişmedi. Bugünde bu mücadelenin çatısı CHP'de bizler bu mücadeleyi sürdürüyoruz. Bugün Yeşilyurt Belediye başkan Adayımız Alper Gürsoy ile daha önce farklı partilerde bulunmuş ve partimize katılan Malatyalı milliyetçi kardeşlerimize baba ocaklarına hoş geldiniz diyoruz" ifadelerini kullandı.

Yıldız, Yeşilyurt'u yeniden ayağa kaldırırken burayı "ceketimi koysam kazanırım" diyenlerin iradesine teslim etmeyeceklerini belirterek, "Malatya halkı birlik beraberlik içerisindedir. Siyasi partilerle ittifak yapmamış olsak da CHP'liler şundan emin olsunlar 3 aydır ben ve arkadaşlarım Malatya toplumundaki her kesime gittik, herkese danıştık, herkesle konuştuk ortak akılla ortak iradeyle bir Malatya ittifakı kurduk. Yeşilyurt, Battalgazi ittifakı kurduk. Malatya İttifakının çatısı Cumhuriyet Halk Partisi oldu. Hep birlikte CHP ile kazanacağız" dedi.

Daha önce farklı partilerde siyaset yapmış değerli kişilerle seçimlere girdiklerini vurgulayan Yıldız, "Yeşilyurt ilçesinde MHP ve İYİ Parti'de siyaset yapmış Alper Gürsoy ile yola çıktık. Battalgazi'de Rışvan aşiretinden Ali Karakuş ile yola çıktık. Battalgazi ve Yeşilyurt belediyelerini alacağız. Büyükşehir için bütün kesimlerin beğenisini toplayan, yaptığımız anketlerde gördük ki bir tek onunla belediyeyi kazanıyoruz. Elini taşın altına koydu, mecliste yıllardır sesimiz soluğumuz oldu. Anketleri görünce gövdesinin taşın altına koymaktan, bu yükü sırtlamaktan geri durmadı. Yaparsa Veli Ağbaba yapar dediler Büyükşehir adayımız Veli Ağbaba hayırlı olsun" diye konuştu.

"İktidar partisinin 22 yıldır rantlarla, rüşvetlerle, yolsuzluklarla sömürmeye doymadığı Yeşilyurt'umuza nefes aldırmaya, depremde açılan yaralarımıza şifa olmaya ve güzel ilçemizi hak ettiği gibi mutlu ve özgür yaşam koşullarına yeniden kavuşturmak üzere yola çıkmış bulunuyoruz" diyen Yeşilyurt Belediye Başkan Adayı Alper Gürsoy ise şunları kaydetti:

"İnsanlık tarihinin yaşamış olduğu en büyük felaketlerinden biri olan 6 Şubat depreminde kaybettiğimiz yurttaşlarımızı saygı ve rahmetle anıyor ve geride kalan yurttaşlarımıza da geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Allah bir daha böyle bir felaket ve acı yaşatmasın. 
Yaşadığımız bu büyük felakette yerel yönetimlerimizin bu konuda ne kadar hazırlıksız ve yetersiz olduğuna hepimiz şahit olduk. Bir yılı aşkın süredir bu sorunların halen çözülmemesi Malatya’yı seven ve bir Malatyalı olan bizleri bu sorunları çözmeye teşvik etmiştir. 
Bu süreçte bu çözümler için Yeşilyurt Belediyesine sizlerin de desteği ile talibiz. Bu sorunları ve çözümlerini konuşacağımız anlatacağımız daha çok vaktimiz olacak. 
Burada bir konuya da değinmeden geçmek istemiyorum. Depremin ilk saatlerinden itibaren gerek şehir merkezinde gerekse ilçeler ve köylerde ekmek ve su ihtiyaçlarını karşılayan ve bu güne kadar tüm imkanları ile halkımızın yanında olan Malatya’mızın cesur yüreği Veli Ağbaba’ya da huzurlarınızda teşekkürü borç bilirim.
El ele Yeşilyurt’umuzu ayağa kaldıracağımıza inancım tamdır. 
Özellikle gençlerimizle kadınlarımızla ve tüm Yeşilyurt’lular ile Şeffaf Adil ve Sosyal belediyecilik anlayışıyla Yeşilyurt’umuzu ayrıştırmadan birleştirerek yöneteceğimize Yeşilyurt’umuzu, şehrinden memnun, huzurlu, geleceğinden umutlu, insanların ilçesi yapmak için var gücümüzle çalışacağımıza sizlerin huzurunda söz veriyorum. 
Kendimi sizlere, sizi Allah a emanet ediyorum.”