Vali Yazıcı: Milletimizin De En Değerli Hazineleridir!

Malatya Valisi Ersin Yazıcı, Babalar Günü mesajında, babaların aile yapısının temel direği olduğunu vurguladı. Yazıcı, babaların çocuklarına verdikleri milli ve manevi değerlerle topluma yön verdiklerini belirterek, başta şehit babaları olmak üzere tüm babaların Babalar Günü'nü kutladı.

Vali Yazıcı: Milletimizin De En Değerli Hazineleridir!
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Malatya Valisi Ersin Yazıcı, Babalar Günü dolayısıyla yayımladığı mesajda, babaların aile yapısının temel direği olduğunu ve çocuklarına verdikleri eğitim ve milli-manevi değerlerle topluma yön verdiklerini ifade etti. Yazıcı, mesajında şu ifadelere yer verdi:

"Geleneklerimize ve inancımıza göre babalar, toplumdaki sevgi, saygı, hoşgörü ve dayanışma gibi üstün değerlere dayanan güçlü aile yapısının temel direğidir. Çocuklarının eğitimden sağlığa her türlü gereksinimlerini sağlamak, onlara yaşamları boyunca sahip çıkmak, korumak ve kollamak amacıyla canla başla mücadele veren babalar, bir yandan evlatlarını geleceğe hazırlarken, bir yandan da çocuklarına öğrettikleri milli ve manevi değerlerle toplumun geleceğine yön vermektedir. Varlıklarıyla deniz feneri gibi bizlere doğru yolu gösteren babalarımız; ailesinin mutluluğu, huzuru ve onurlu bir yaşam sürmesi için hiçbir fedakarlıktan kaçınmayan en kıymetli varlıklarımızdır. Yüreklerindeki sevgi ve şefkat ile bütün ailesini sarıp sarmalayan babalarımız, hayat tecrübeleri ile bize rehberlik ederek, yaşamları boyunca bizleri üzebilecek her konuda üzerimize kalkan olurlar. Babalarımız, sadece ailemizin değil, milletimizin de en değerli hazineleridir. Onlara minnettarız ve onları her zaman sevgi ve saygıyla anacağız.

Bu vesileyle, başta şehit babalarımız olmak üzere babalarımızın Babalar Günü'nü kutluyor, sağlıklı, mutlu ve huzurlu bir ömür diliyorum."