Vali Yazıcı'dan sıfır atık vurgusu

Malatya Valisi Ersin Yazıcı, Uluslararası Sıfır Atık Günü dolayısıyla mesaj yayınladı. Yazıcı, 'Bu günün Malatya'yı daha temiz ve sağlıklı bir şehir haline getirmesini temenni ediyorum' dedi.

Vali Yazıcı'dan sıfır atık vurgusu

Malatya Valisi Ersin Yazıcı, 30 Mart Uluslararası Sıfır Atık Günü dolayısıyla mesaj yayınladı. Temiz çevre bilincinin arttırılması ve sürdürülebilmesinin önemine değinen Yazıcı, şu ifadeleri kullandı: “Bugün dünya genelinde önemli bir gün olan Uluslararası Sıfır Atık Gününü kutlamanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bu özel gün çevre bilincinin artırılması ve sürdürülebilirlik adına atık yönetimi ve geri dönüşümün önemini vurgulamaktadır.

Çevreye karşı duyarlı bir toplum yaratmak amacıyla, yaşadığımız çevreyi bir emanet olarak görüp korumak ve istikbale bırakmak hepimizin ortak görev ve sorumluğudur. Var olan tabiî zenginliği korunmak ve doğal kaynakların sürdürülebilir kalkınma yaklaşımıyla yönetilmesine imkân sağlamak için tedbirleri hayata geçirmeliyiz.

Çevre bilinciyle hareket etmek ve gelecek nesillere daha yaşanabilir bir dünya bırakma sorumluluğumuzu bir kez daha hatırlatarak Uluslararası Sıfır Atık Günü kutluyorum. Bu önemli günün, çevre konusundaki kararlılığımızı ve işbirliğimizi daha da güçlendirerek, Malatya'yı daha temiz ve sağlıklı bir şehir haline getirmesini temenni ediyorum.”