Vali Yazıcı'dan 14 Mart Tıp Bayramı mesajı

Malatya Valisi Ersin Yazıcı, 'İnsan hayatını her şeyin üstünde tutan, zorluklara aldırmadan fedakârca çalışan sağlık çalışanlarımıza teşekkürlerimi sunuyorum' dedi.

Vali Yazıcı'dan 14 Mart Tıp Bayramı mesajı
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Malatya Valisi Ersin Yazıcı, 14 Mart Tıp Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı. Tüm sağlık çalışanlarının 14 Mart Tıp Bayramı’nı tebrik eden Yazıcı, şunları söyledi:

“Sağlık ve sağlıklı yaşama hakkı her insanın devredilemez ve vazgeçilemez temel hakkıdır. Vatandaşlara sağlıklı bir yaşam alanı ve imkânı oluşturmak, devletin en önemli görevleri arasında yer almaktadır.

İnsanı yaşatmayı ve insanlığa daha sağlıklı bir yaşam sunmayı amaç edinen hekimlerimiz de insanların kaliteli ve mutlu yaşam sürmelerini sağlayarak, toplumsal refahın artmasına önemli katkı sunmaktadır. Değerli hekimlerimizin ve tüm sağlık çalışanlarımızın üstlendikleri büyük sorumluluğun bilinciyle gösterdikleri titiz ve insanüstü gayretler her türlü övgünün üzerindedir.

Bu duygu ve düşüncelerle; “İnsanı yaşat ki, devlet yaşasın.” düsturunca hareket ederek kendilerini halka hizmet etmeye adayan, birey ve toplum sağlığının korunması ve geliştirilmesi adına hizmet veren, insan hayatını her şeyin üstünde tutan, zorluklara aldırmadan fedakârca çalışan sağlık çalışanlarımıza teşekkürlerimi sunuyorum. Başta doktorlarımız olmak üzere tüm sağlık çalışanlarımızın 14 Mart Tıp Bayramını kutluyor, başarı ve mutluluklar diliyorum.”