Ticaretin canlanması için hızlı proje!

Malatya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (MESOB) Başkanı Şevket Keskin, Kurban Bayramı yaklaşırken esnaf ziyaretlerini sürdürdü ve Malatya'da ticaretin yeniden ayağa kaldırılması için acil projeler hayata geçirilmesi gerektiğini vurguladı.

Ticaretin canlanması için hızlı proje!
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Depremlerden bu yana sahada olduklarını ve sorunları sürekli gündeme taşıdıklarını belirten Keskin, şu anda Malatya'da yaklaşık 3 bin esnafın konteynerlerde, binlerce esnafın ise hiç faaliyete geçemeden bayrama gireceğini ifade etti.

Malatya'da 3 Bin Esnaf Konteynerde Bayrama Giriyor!

Ankara Çarşısı’ndaki esnaf ve alışveriş yapan vatandaşlarla bayramlaşan Başkan Şevket Keskin, “6 Şubat depremlerinden itibaren hep sahada olduk. Sahada olup biteni, sorunları ve talepleri sürekli gündeme taşıdık.  Malatya’da özellikle ticaretin yeniden ayağa kaldırılmasına yönelik projeler hızlı bir şekilde hayata geçirilmeli. Şu anda yaklaşık 3 bin esnafımız konteynerde, binlerce esnafımız ise hiç faaliyete geçmeden bayrama giriyor. Malatya’da 120 binin üzerinde hemşehrimiz konteynerde, on binlerce hemşehrimiz ise gurbette bulunuyor. Malatyalılar önümüzdeki Kurban Bayramı’nı evinde ve kalıcı işyerlerinde karşılamalı.  Malatya’da esnaf işyerine, vatandaş evine kavuştuğunda bayram yaşanacaktır.” dedi.

Malatya'da 3 Bin Esnaf Konteynerde Bayrama Giriyor!

Orta hasarlı binaların güçlendirilmesi ve yerinde dönüşüm projelerinin hızlı bir şekilde başlatılması gerektiğini belirten Keskin, “Malatya’da cevabı olmayan bir tek sorun ve problem kalmamalı. Vatandaş ve esnaf günü soru işaretleriyle değil, yarına umutla bakarak kapatmalı” ifadelerini kaydetti.