TFF sonunda bunu da yaptı! İsrail'e destek veren firmaya destek verdi

Malatya MTTB İl Başkanı Turgut Özal Aksüt, Türk Futbol Federasyonu'nun (TFF) katil İsrail'e destek veren McDonald's ile sponsorluk anlaşması yapmasını eleştirdi.

TFF sonunda bunu da yaptı! İsrail'e destek veren firmaya destek verdi
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Aksüt, yaptığı yazılı açıklamada, "17 Ekim'de başlayan ve bugün hala devam etmekte olan Aksa Tufanı 100 günü geride bıraktı. Müslümanların haysiyeti için çarpışan ve zalimin bombalarına karşı 'Allah bize yeter, O ne güzel bir vekildir' diyen onurlu Gazze halkına selam olsun" dedi. Aksüt, açıklamasında şu ifadeleri kullandı: "100 günü aşkın eden Gazze direnişi karşısında dünya sessiz kalmadı ve meydanları masum insanlar için terk etmedi. Efendimizin Hadis-i Şeriflerinde 'Bir kötülüğü durdurmak için elinizle, dilinizle eğer buna da gücünüz yetmiyor ise kalbinizle buğz ediniz' emrinden hareketle İslam alemi her türlü tepkiyi koymaktan geri durmamıştır. Ne yazık ki dünya üzerinde uluslararası kurumlar, iş dünyası, spor kurumları ve devletler masum insanların katledilmesine seyirci kalmakta ve zalime destek olmaktadır. Dünya şunu iyi bilmelidir ki İsrail, Gazze'de sadece çocukları değil onların masumiyetlerini hedef alıyor, İsrail sadece camileri değil duayı ve ibadeti hedef alıyor. İsrail sadece Müslümanları değil Gazze'de barış içinde yaşayan Hristiyan halkı ve onların ibadetlerini hedef alıyor. Tüm bunların özünde İsrail tüm dünyayı hedef almakta ve bir güvenlik sorunu oluşturmaktadır. Tüm bu örgütlü kötülük karşısında insanlar İsrail'i ve ona destek veren tüm kurumları boykot ederek, devletler İsrail'le ticareti keserek tepki vermektedir. İsrail'e tepki göstermek adına Türk milleti ve devletimizde Gazze'de yaşanan katliamın acısını yüreğinde hissederek izzetli Gazze halkına imkanları nispetince destek olmaktadır” .

Anlaşmadan derhal vazgeçilmeli

Aksüt, son olarak şu ifadeleri kullandı; “Yüzyıllar boyunca İslam'a hizmet etmiş, mazlumları din, dil ve ırk ayrımı yapmaksızın himaye etmiş olan devletimiz ve masumların acısını yüreğinde her daim hissetmiş necip milletimiz mazlumun yanında zalimin karşısında yer almıştır. Yüzyıllar boyunca dünyayı yönettiği sarayının kapısına hükmettiği topraklardaki insanların zihnine 'Ya Valiyeti Külli Mazlum' yani 'Cümle mazlumların sığınağı' yazısını nakşetmiştir. Yüzyıllar boyu aynı düstur ve aynı hassasiyetle devam eden milletimiz, al bayrağımız altında nice mazluma gölge olan devletimize bağlı olan Türk Futbol Federasyonun katil İsrail'e destek veren McDonald's ile sponsorluk anlaşması tarihin bize yüklediği sorumluluğu zedelemiştir. Yıllarca mazlumlara kol kanat germiş milletimize karşı saygısızca bir tutum sergilemiştir. Küresel futbol, masonlar ve İngilizler eliyle tasarlandı. Bu anlaşma ile Türkiye'de futbol sektörü Sabetayistlerin eline verilerek, McDonald's ile Siyonist MOSSAD ağı, futbol üzerinden milletimize ve devletimize meydan okumuş oldu. Son olarak TFF'nin katil İsrail'e destek veren McDonald's ile yapılan anlaşmadan derhal vazgeçmesini ve cümle mazlumların hamisi olan milletimizden özür dileyerek, bu gaflete düşenlerin istifa etmesini talep ediyoruz. Bu bağlamda katillere destek olan, çocukların kanına giren İsrail'e destek veren her kurumu sözlü ve fiili olarak boykot etmeye devam edeceğiz. Bununla birlikte Gazze halkının izzetini, Kassam tugaylarının cesaretini ve Mescid-i Aksanın özgür ve Müslümanların olduğunu hatırlatmaya devam edeceğiz. Zalimlerle mücadele etmekten ve zalimlerle mücadele etmenin yollarını aramaktan vazgeçmeyeceğiz."