Tatvan'da fidanlar toprakla buluştu

Bitlis'in Tatvan Orman İşletme Şefliği tarafından 11 Kasım Milli Ağaçlandırma Günü dolayısıyla ilçede fidan dikim etkinliği düzenlendi.

Tatvan'da fidanlar toprakla buluştu

İlçe Kaymakamı Dr. Remzi Demir, Belediye Başkanı M. Emin Geylani, kurum amirleri, öğrenciler, jandarma ve polislerin katılımıyla düzenlenen etkinlik kapsamında belirlenen 5 dönümlük ağaçlandırma sahasına 500 adet fidan dikimi gerçekleştirildi. İlçe ve Van Gölü manzarasına hakim bölgede gerçekleştirilen dikim etkinliğinde İlçe Kaymakamı Dr. Remzi Demir ve kurum amirleri öğrencilerle birlikte fidanları tek tek toprakla buluşturdu. Renkli görüntülere sahne olan dikim etkinliği toplu hatıra fotoğrafı çekimiyle sona erdi.

Minik öğrencilerle birlikte fidan dikimi yapan İlçe Kaymakamı Dr. Remzi Demir, etkinliğin düzenlenmesine katkı sunan Tatvan Orman İşletme Şefi Ayşe Şahin ve şeflik personeline teşekkürleri iletti.

Düzenlen etkinlikle ilgili bilgi veren Tatvan Orman İşletme Şefi Ayşe Şahin ise 11 Kasım Milli Ağaçlandırma Günü dolayısıyla gerçekleştirilen etkinlik kapsamında yakalık 5 dönümlük alanda 500 adet fidan dikimi gerçekleştirildiğini söyledi. Fidan dikim etkinliğinin Tatvan Şefliğine bağlı Ahlat, Adilcevaz ve Güroymak ilçelerinde de gerçekleştirildiğini kaydeden Şahin, 4 ilçenin toplamında bu yılın sonuna kadar 375 bin fidan dikimi hedeflediklerini belirtti.