Sonbahar kendini göstermeye başladı Meteoroloji Malatya'yı Uyardı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, 19 Kasım'a ilişkin hava durumu tahmin raporunu paylaştı. Buna göre, Malatya'da havanın bugün  Çok bulutlu, yer yer şiddetli olmak üzere aralıklı sağanak yağışlı ve yağmurlu, hava sıcaklığının ise en yüksek 14⁰C, en düşük sıcaklığın ise 4⁰C olacağı tahmin edilmektedir.

Sonbahar kendini göstermeye başladı Meteoroloji Malatya'yı Uyardı

Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Meteoroloji Genel Müdürlüğü, 19 Kasım'a ilişkin hava durumu tahmin raporunu paylaştı.
Bölgemiz genelinde havanın çok bulutlu; aralıklı sağanak yağışlı ve yağmurlu olarak geçmesi beklenmektedir. Beklenen yağışların kuvvetli yer yer şiddetli olması tahmin edilmektedir.

HAVA SICAKLIĞI: Hava sıcaklıklarının mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin edilmektedir.

RÜZGAR: Rüzgârların güneyli yönlerden kuvvetli fırtına(70-90 km/saat), yer yer tam fırtına(90-110 km/saat) şeklinde esmesi beklenmektedir.

UYARILAR

KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI: Rüzgarların Elazığ, Adıyaman ve Malatya'da kuvvetli fırtına (70-90 km/saat), Tunceli ve Bingöl çevrelerinde ise tam fırtına (90-110 km/saat) şeklinde esmesi beklendiğinden yaşanabilecek çatı uçması, ağaç ve direk devrilmesi, ulaşımda aksamalar, soba ve baca gazı zehirlenmeleri gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Bölgemiz genelinde beklenen kuvvetli(21-75 kg/m2) yer yer şiddetli(76-100 kg/m2) olması beklendiğinden yaşanabilecek ani sel, yerel su baskını, taşkın gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.