Şehitlerin emanetine sahip çıkalım!

Vali Ersin Yazıcı, şehit ailelerine gerçekleştirdiği ziyaretlerde, şehitlerin anısını yaşatmanın ve ailelerine sahip çıkmanın en önemli görevleri olduğunu söyledi. 

Şehitlerin emanetine sahip çıkalım!
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Vali Ersin Yazıcı; Şehit Piyade Uzm. Çvş. Ramazan Günaydın, Şehit Er Mehmet Eroğlu, Şehit Piyade Teğmen İbrahim Tanrıverdi'nin ailelerine ziyarette bulundu.

Şehitlerin emanetine sahip çıkalım!

Şehit aileleri ziyaretinde Vali Yazıcı’ya; Yeşilyurt Kaymakamı Kutsal Baytak, İl Emniyet Müdürü Arif Çankal, İl Jandarma Komutanı J. Kd. Alb. Ercan Altın, Yeşilyurt İlçe Müftüsü Dr. Hüseyin Bayrak ve Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Ali Sait Çeçen eşlik etti. Vali Ersin Yazıcı ilk olarak; Yeşilyurt Şeyhbayram Mahallesi'nde ikamet eden Şehit Piyade Uzm. Çvş. Ramazan Günaydın'ın ailesini ziyaret etti. Vali Yazıcı’nın bir diğer ziyareti; Yeşilyurt Karakavak Mahallesi'nde ikamet eden Şehit Er Mehmet Eroğlu'nun değerli ailesine oldu. Aileyle bir süre sohbet ederek kahraman şehidimize olan saygı ve minnettarlığını dile getirdi.

Tarihin ölümsüz kahramanları 

Şehitlerin emanetine sahip çıkalım!

Son olarak Vali Yazıcı ve beraberindeki heyet; Şehit Piyade Teğmen İbrahim Tanrıverdi’nin Yeşilyurt Cumhuriyet Mahallesi'nde ikamet eden ailesini ziyaret etti. Ziyaretleri esnasında, şehit aileleri ile yakından ilgilenerek sohbet eden Vali Yazıcı; “Şehitlerimiz, şanlı tarihimizin ölümsüz kahramanları, Türk milletinin onuru, şerefi ve gururudur. Şehitlik, mertebelerin en yücesidir. Şehit ve gazilerimizin ülkemiz için yaptıkları fedakarlığın, ödedikleri bedelin büyüklüğünü ifade etmeye kelimeler yetmez. Her daim şehitlerimize, minnet ve şükran borçluyuz. Vatan ve milleti koruma uğruna verdikleri mücadeleyi takdirle anıyorum. Şehitlerimizin, anısını yaşatmak ve değerli emanetleri olan ailelerine sahip çıkmak bizlerin en önemli görevidir. Aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle yad ediyor, gazilerimize şükranlarımı sunuyor ve şehit ailelerimize sabırlar diliyorum.” dedi. Şehit aileleri; devletimizin her fırsatta kendilerinin yanlarında olmalarından dolayı memnuniyet duyduklarını belirterek teşekkür etti.