Refah'ta yine masum siviller vuruldu..! 21 kişi öldü, onlarca yaralı var

İsrail ordusu Refah'ta yeniden Filistinlilerin barındığı bir çadır kampına saldırı düzenledi. Filistin Sağlık Bakanlığı saldırı sonucunda en az 21 kişinin hayatını kaybettiğini, onlarca kişinin ise yaralandığını duyurdu.

Refah'ta yine masum siviller vuruldu..! 21 kişi öldü, onlarca yaralı var
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Haberler.com'da yer alan bilgiye göre, İsrail ordusunun Refah saldırıları uluslararası tepkilere rağmen hız kesmeden devam ediyor. Filistin Sağlık Bakanlığı, İsrail'in yine Refah'ın batısında El-Mevasi bölgesinde yerlerinden edilmiş kişilerin barındığı çadırların bulunduğu bölgeye saldırı düzenlediğini ve saldırı sonucunda 21 Filistinlinin hayatını kaybettiğini ve onlarca kişinin de yaralandığını açıkladı.

İSRAİL 2 GÜN ÖNCE DE SALDIRMIŞTI

İsrail savaş uçakları, 26 Mayıs gecesi Uluslararası Adalet Divanı'nın saldırıların durdurulması yönündeki kararlarına rağmen Refah'ın kuzeybatısında yerinden edilmiş Filistinlilerin kaldığı çadırları bombalamıştı.

Saldırı sonucunda 40 kişi hayatını kaybederken Refah operasyonunun eskisinden de yoğun şekilde devam etmesi uluslararası tepkilere neden olmuştu. İsrail Başbakanı Netanyahu ise saldırıyı"trajik bir hata" olarak niteleyerek soruşturma başlatıldığını söylemişti.