MEGA Yazılım Akademisi başladı

Meram Belediyesi Meram Gelişim Akademisi (MEGA) Yazılım Akademisi kapılarını, geleceğin yazılımcıları için açtı.

MEGA Yazılım Akademisi başladı
TAKİP ET Google News ile Takip Et

MEGA bünyesinde hayata geçirilen ‘MEGA Yazılım Akademisi’ açılış programı Tantavi Kültür ve Sanat Merkezi’nde gerçekleştirildi. Temel programlama becerilerinden teknik eğitimlere kadar geniş bir yelpazede eğitim verecek akademide eğitim alabilmek adına yaklaşık 2 bin gibi yüksek oranda bir başvuru yapıldı. Bu çerçevede ise başvurulardan 344’ü akademinin ilk döneminde eğitim almaya hak kazandı. Açılış programına kursiyerler ve eğitmenlerin yanı sıra Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş da katıldı.

“Akademimizde yazılımcılar dünya standartlarında yetişecek”

Konuşmasına ‘Milli Teknoloji Hamlesi’nin ruhuna uygun bir girişim olan Mega Yazılım Akademisi’nin açılışında bulunmaktan duyduğu heyecanı ifade ederek başlayan Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, akademinin ‘Türkiye Yüzyılı’nın inşasında temel taş olacak gençleri yetiştireceğini ve bu gençlerin de ulusal kalkınmanın ve bağımsız ekonomimizin şekillenmesinde kritik bir rol oynayacağını ifade etti. Meram Belediyesi olarak, gençlerimizin en iyi eğitimi almasını ve ülkemizin bilgi çağında öncü olmasını sağlamak için çalıştıklarını belirten Başkan Kavuş, “Bugün başlattığımız bu eğitim programı ile yazılımcılarımızı dünya standartlarında eğiteceğiz, onlara sadece kod yazmayı değil, aynı zamanda milli teknoloji vizyonumuzla uyumlu projeler geliştirmeyi öğreteceğiz. Bu program, 'Milli Teknoloji Hamlesi' kapsamında, Konya’mızdan seçilmiş genç yeteneklere, yenilikçi ve sürdürülebilir çözümler üretme becerisi kazandıracak. Programımızın sonunda, gençlerimizin sadece birer yazılım uzmanı olarak değil, aynı zamanda ülkemizin teknolojik bağımsızlığının mimarları olarak yetişmelerini hedefliyoruz” diye konuştu.

“Akademi dolu dolu bir eğitim programı ile 8 hafta sürecek’

Daha sonra söz alan akademi yöneticisi Şeyma Çelik, Başkan Mustafa Kavuş ve kursiyerlere eğitim programı ve hedefler noktasında bilgi verdi. 8 hafta sürecek eğitimde, haftalık sınıf görüşmeleri ve sektörden uzmanların katılacağı kariyer zirveleri planlandığını ifade eden Çelik, “Eğitimler kapsamında katılımcılar 8 aşamalı React.JS eğitimlerini tamamlayacak ve bu eğitim çerçevesinde HTML, CSS, Bootstrap, JavaScript, React.JS gibi kavramları uygulamalı olarak Üretken Akademi platformu üzerinden öğreneceklerdir. Eğitimlerin yanı sıra katılımcılar haftalık olarak gerçekleşecek sınıf görüşmelerine eğitmenlerden mentorluk alma şansı elde ederken platform aracılığıyla sorularına cevap bulma imkânı yakalayacaktır” ifadelerini kullandı.