Malatyaspor yalnız bırakıldı

TFF BAL Ligi'nde mücadele eden Malatyaspor Kulüp Başkanı Muhammed Güner, şampiyonluğa oynayacak bir kadro kurup, bütün imkanları sağladıklarını ancak Malatyalıların, takıma sırt döndüğünü söyledi. 

Malatyaspor yalnız bırakıldı
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Bölgesel Amatör Lig (BAL) 11. Grupta mücadele eden şampiyonluğun güçlü adaylarından Malatyaspor Efsane Malatyaspor’un Kulüp Başkanı Muhammed Güner, beraberinde Derebeyleri Taraftar Derneği Başkanı Serdar Kaplan ve kulüp müdürü ile Malatya Net Haber gazetesini ziyaret ederek, önemli açıklamalarda bulundu. Güner, Malatyalıların, takıma sırt döndüğünü söyledi. 

Efsane Malatyaspor’un şampiyonluk parolasıyla yola çıktıklarını belirterek,“6 Şubat’ta yaşanan merkezli depremlerden etkilenen Malatya’nın yaralarını sarma adına Malatyaspor’a şampiyonluğun yakışacağını düşündük. Bu doğrultuda bir takım kurduk. Güçlü rakipler var ama en güçlü olduğumuzu iddia ediyorum. Sezon sonunda şampiyonluk kupasını Malatya’ya getirerek bunu ispat edeceğiz. Tesisimiz ve otobüsümüz var. İAŞE sorunumuz yok. İyi bir futbolcu gurubumuz var. Üst düzey bir takım kurduk. Oyuncular Malatyaspor’un büyüklüğünü bildikleri için buraya geldiler. Bu camianın büyüklüklerini bildikleri için Malatya’ya geldiler ama destek olmamasının şaşkınlığını yaşıyorlar. Taraftarlarımız yanımızda ama diğer şehirler gibi bir bütünleşme yok. Şampiyonluğa oynuyoruz, her türlü imkanımız var ama manevi olarak destek göremiyoruz. Sahada iyi mücadele ediyoruz ama gelinen süreçte bazı rakiplerimizin saha dışında bir şeyler yapma gereksinimi duyuyorlar. Hakemler maçlarımızı katlediyorlar. Bunların önüne geçmeliyiz. Maddi imkanları sağladık, bir yola çıktık ama tamamıyla sırt dönülmüş bir Malatyaspor var” ifadelerini kullandı.