Malatya'ya yapılan yardımları açıkladı

Malatya'nın Battalgazi ilçesi Karabağlar Mahallesi'nde vatandaşlarla bir araya gelen AK Parti Battalgazi Belediye Başkan Adayı Bayram Taşkın, 6 Şubat depremlerinin ardından devletin tüm unsurlarıyla sahada olduğunu ve kısa sürede 80 bin çadır ile 40 bin konteynerin vatandaşların kullanımına sunulduğunu söyledi.

Malatya'ya yapılan yardımları açıkladı
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Karabağlar Mahallesi sakinleriyle bir araya gelen AK Parti Battalgazi Belediye Başkan Adayı Bayram Taşkın, daha önceki seçimlerde Cumhur İttifakı’nda destek veren bölge halkının bu desteğini 31 Mart seçimlerinde daha da yukarı çekeceklerine inandıklarını belirtti. 6 Şubat depreminin gündemlerinin ilk sırasında olacağına vurgu yapan Taşkın, devletin ilk andan itibaren tüm unsurlarıyla deprem bölgesinde bulunduğunu hatırlatarak, birkaç çadırda çorba dağıtarak devleti eleştirenlerin samimi olmadığını ifade etti.

Malatya'ya yapılan yardımları açıkladı

 “Günübirlik 400 bin Kişiye Yemek Verildi”

Seçimi kazanmaları halinde ilk işlerinin depremin izlerini silmek olduğunu söyleyen Taşkın, “31 Mart’ın akabinde iş başı yaptığımızda ilk işimiz depremin ağır izlerini silmek, enkaza dönen Malatya’mızı hep birlikte ayağa kaldırmak olacaktır. Birileri iki çadır kurarak çorba dağıtıp yapılanları da vatandaşların gözüne gözüne sokmaya çalışarak devlet nerede derken, devlet kısa sürede 80 bin çadır ile 40 bin konteyneri vatandaşların hizmetine sunarak günübirlik ise 400 bin vatandaşımıza aş sağladı. Devletimiz, bugün toplamda 127 bin konteynerde yaşayan vatandaşlarımıza her türlü desteğini de sürdürmektedir” şeklinde konuştu.
 

Malatya'ya yapılan yardımları açıkladı

“6-7 Ayda 6 Binden Fazla Konut Hak Sahiplerine Teslim Edildi”

Taşkın, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin güçlü bir devlet olduğunu belirtip devletin vatandaşlarını müteahhitlerin umuduna da bırakmayacağını kaydederek, “Depremler sonrası kısa sürede 6 binden fazla kalıcı konut tamamlanarak vatandaşlarımızın hizmetine sunuldu.Yıkılan çarşımız da ise temel atma çalışmaları tamamlanma noktasına getirilmiş durumda üst yapısı ise bir yıl içerisinde tamamlanarak esnafımızın hizmetine sunulacak. Konteynerlerde hizmet veren esnafımızı bir an önce kalıcı işyerleri ile buluşturacağız. Dün olduğu gibi bugün de bölge halkımız acılar üzerinden istismar siyasetine fırsat vermedi bundan sonrada inşallah prim vermeyecektir” diye konuştu.