Malatya ve Elazığ'ın ardından Rize ve Trabzon'da..!

Aksa Grup Şirketleri'nin çalışanları tarafından gönüllülük prensibiyle yürütülen 'Enerjimiz Yarınlara' toplumsal sorumluluk projesi, altıncı yılında ilköğretim öğrencilerini enerji hakkında bilgilendirmeye devam ediyor.

Malatya ve Elazığ'ın ardından Rize ve Trabzon'da..!

Şirketten yapılan açıklamaya göre, nisanda Antalya ile başlayan ve sonrasında Malatya ve Elazığ ile devam eden proje, Çoruh Elektrik Dağıtım AŞ'ye (Çoruh EDAŞ) bağlı Rize ve Trabzon'da gerçekleştirildi.

Bugüne kadar 2 bin 500'den fazla çocuğa ulaşan projenin bu yılki etabında, yaklaşık bin öğrenciye enerji konusunda kapsamlı eğitim verileceği belirtilen açıklamada, "Proje kapsamında şirket çalışanlarından oluşan gönüllü ekipler tarafından 6 ve 7'inci sınıf öğrencilerine enerji eğitimi verilirken, bu eğitimlerde enerji kaynakları, tasarruf yöntemleri, enerji verimliliği ve enerji okuryazarlığı gibi enerjiye dair merak edilen her konu, eğlenceli anlatımlarla öğrencilere aktarılıyor." ifadeleri kullanıldı.

Açıklamada, projede aynı zamanda kullanılan enerjinin üretimi, kullanımı ve bunun değerinin kapsamlı şekilde aktarıldığı belirtilerek, şu ifadelere yer verildi:

"Konular doğal gazın kullanım alanlarından jeneratörün çalışma prensibine, elektrik tarihinden bilinçli elektrik kullanımına, enerji üretiminden çevre bilinci ve sürdürülebilirliğe kadar geniş bir yelpazede işleniyor. Tüm bunların yanı sıra ilköğretim öğrencileri, Aksa markasına özel olarak hazırlanan hem eğitici hem de eğlendirici matematik oyunlarıyla keyifli bir gün geçiriyor. Etkinlik sonunda öğrencilere; projeye özel olarak hazırlanan Enerji Ansiklopedisi, çeşitli kırtasiye gereçleri ve sırt çantası hediye ediliyor. 'Enerjimiz Yarınlara' projesi Türkiye’nin dört bir yanındaki ilçe ve köylerdeki ilköğretim okullarında enerji eğitimleri verilmeye devam edecek."