Malatya Valiliği Duyurdu! Yabancı Düşmanlığına ve Nefret Eylemlerine Müsaade Edilmeyecek...

Malatya Valiliği Kayseri'de Suriye uyruklu bir şahsın küçük yaşta kız çocuğunu istismar etmesi nedeniyle meydana gelen olaylardan sonra Malatya'da, 'yabancı düşmanlığına ve nefret eylemlerine müsaade edilmeyeceğini duyurdu.

Malatya Valiliği Duyurdu! Yabancı Düşmanlığına ve Nefret Eylemlerine Müsaade Edilmeyecek...
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Malatya Valiliği, Kayseri'de bir Suriyeli'nin küçük bir kız çocuğunu istismar etmesinin ardından yaşanan olaylarla ilgili basın açıklaması yaptı. Açıklamada, ülkemiz genelinde Suriyelilere karşı provokatif eylemlere karşı uyarıda bulunulurken, güvenlik güçlerinin suçlarla mücadelesinin kararlılıkla sürdürüldüğü vurgulandı. Adaletin yerine getirileceği belirtilen açıklamada, yabancı düşmanlığı ve nefret eylemlerine izin verilmeyeceği vurgulandı. Vatandaşlardan ülkenin birliği ve bütünlüğünü korumak için dikkatli olmaları istendi.

Malatya Valiliği'nden yapılan açıklamada; "Kayseri’de Suriye’li bir kişinin karışmış olduğu müessif olay ile ilgili ve Suriye’de meydana gelen olaylar sonrası ülkemiz genelinde Suriye’lilere yönelik provokatif eylemlere sebep olan üzüntü verici olaylar yaşanmıştır.

Güvenlik Güçlerimiz tüm suç ve suçlarla mücadelesini dün olduğu gibi bugünde sürdürmektedir. Yüce Türk adaleti suçlulara hak ettiği cezaları verecektir. Ülkemize karşı faaliyet gösteren bazı unsurların kamu düzenini bozma girişimleri devletimizin tüm birimleri ile gösterdiği özverili çaba sayesinde başarısız kılınacaktır.

Milletimizin inancında, kültüründe, medeniyet değerlerimizde olmayan yabancı düşmanlığına ve nefret eylemlerine müsaade edilmeyeceği bilinmelidir.

Aziz milletimizin, itidalli davranarak ülkemizin birliği ve bütünlüğüne zarar getirecek eylem ve davranış içinde olmamaları konusunda gerekli hassasiyetin vatandaşlarımız tarafından gösterileceği hususunda şüphemiz yoktur. Kamuoyuna saygı ile duyurulur." ifadelerine yer verildi.