Malatya TSO, Sami Er'i destekledi

AK Parti Malatya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Sami Er'le bir araya gelen MTSO Yönetim Kurulu Başkanı Oğuzhan Ata Sadıkoğlu, 'Sami Beyin yapacağı çalışmaların Malatya adına yanında olacağız 'dedi.

Malatya TSO, Sami Er'i destekledi
TAKİP ET Google News ile Takip Et

31 Mart’ta yapılacak yerel seçimler öncesi adayların çalışmaları devam ediyor. Bu kapsamda ziyaretlerini gerçekleştiren AK Parti Malatya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Sami Er, MTSO Yönetim Kurulu Başkanı Oğuzhan Ata Sadıkoğlu ile bir araya geldi.
6 Şubat depremlerinden etkilenen Malatya’nın genel durumuyla ilgili istişarede bulunan Er, “Malatya’nın sorunlarını çok iyi biliyoruz. Bu süreçte deprem sonrası da yaşanan sorunları, talepleri ve ihtiyaçları yerinde tespit ettik. Hep birlikte küllerimizden yeniden doğacağız, yeniden birlik içerisinde olacağız” dedi.

Şehrin yeniden ayağa kaldırılması sürecinde sadece belediyenin değil tüm sivil toplum kuruluşları ve kamu kurumlarının da ortak hareket etmesi gerektiğine değinen Er, Göreve geldiklerinde tüm görüşlere açık olacaklarını ve istişare kültürü ile hizmet yapacaklarını ifade etti.

Kent merkezinde yapımı süren çarşı projesinin de biran önce bitmesi ile esnafın da işyerlerine kavuşacağını söyleyen Er, Malatya’da yerinde ve kentsel dönüşümde önemli işlere imza atacaklarını ve TOKİ’de yaptığı görevin de bu noktada bir artı olacağını söyledi.

6 Şubat depremlerinden ağır hasar alan Malatya’nın daha hızlı toparlanması adına bugüne kadar olduğu gibi bundan sonrada ellerini değil gövdelerini taşın altına koyacaklarını  vurgulayan MTSO Yönetim Kurulu Başkanı Oğuzhan Ata Sadıkoğlu, Er’in  göreve gelmesi halinde Malatya için yapacakları çalışmaları destekleyeceklerini kaydetti. Sadıkoğlu, şunları ekledi: “Bütün partilere eşit mesafede duran, söylemleri ile Malatya’nın menfaatini düşünen bir ticaret ve sanayi odası idealini gerçekleştirmek için çalışıyoruz. Depremin çok büyük etkileri var şehir üzerinde. Birçok işyeri, konut yıkılmış durumda, insanlar bitap düşmüş durumda.  Bu kapsamda Sami Beyin yapacağı çalışmaların Malatya adına yanında olacağız. Kendisi Özel İdare Genel Sekreterliği döneminde en ücra köşede tabiri yerindeyse Malatya’nın kılcal damarlarına kadar tanıyan birisi. Bu yönde üstün gayretleri var. Malatya’da ayrıştırmadan, ötekileştirmeden hizmet sunduğu sürece sonuna kadar yanında olacağımızı belirtmek istiyorum.”