Malatya seçime hazır mı?

YSK Başkanı Ahmet Yener, depremden etkilenen aralarında Malatya'nın da bulunduğu 11 ilin yerel seçimlere hazır olduğunu söyledi. Yener, 'Deprem bölgesinin yerel seçimlere hazır olduklarını yerinde gözlemledik. Okullarımız ve konteynerlerimiz seçime hazır haldedir 'dedi.

Malatya seçime hazır mı?

YSK (Yüksek Seçim Kurulu) heyeti deprem bölgesinde incelemelerde bulundu. YSK Başkanı Ahmet Yener de çalışmalara ilişkin açıklama yaptı.

Malatya seçime hazır!

Yener, 6 Şubat depremlerinden etkilenen Malatya ve 10 ilde okulların ve konteynerlerin yerel seçimlere hazır olduğunu belirterek şunları söyledi:  “2023 tarihinde meydana gelen depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet, yaralılarımıza da acil şifalar diliyoruz.Yapmış olduğumuz temaslar neticesinde okullarımızın son durumlarının tespiti amacıyla il ve ilçe seçim kurullarımızdan bilgi aldık. Bilgiler neticesinde de konteyner ihtiyacımız varsa valilerimizle görüşüp gerekli tedbirleri aldık. Deprem bölgesinden ihtiyaçlara yönelik bilgiler aldık. Okullarımız ve konteynerlerimiz seçime hazır haldedir. Ayrıca teknik sıkıntı, malzeme ve personel eksikliği konusunda da sorunlar giderildi. Bugün de Diyarbakır da incelemelerde bulunduk. Diyarbakır seçim hakimlerimizin ve kurullarımızın yerel seçimlere hazır olduklarını yerinde gözlemledik. Yardımlarını esirgemeyen seçim kurullarımıza, başsavcılığımıza, valiliğimize teşekkür ediyorum.”