Malatya'nın o bölgesinde deprem konutları yapılacak

AK Parti Yeşilyurt Belediye Başkan Adayı Prof. Dr. İlhan Geçit, Horata ve Banazı bölgesindeki Tuztaşı mevkiinde yapılması planlanan deprem konutlarına en kısa sürede başlanacağını söyledi.

Malatya'nın o bölgesinde deprem konutları yapılacak
TAKİP ET Google News ile Takip Et

AK Parti Yeşilyurt Belediye Başkan Adayı Prof. Dr. İlhan Geçit, beraberindeki Horata ve Banazı muhtarlarıyla birlikte,  Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından rezerv alanı ilan edilen Tuztaşı mevkiindeki 76 dönümlük alanda incelemelerde bulundu. Gerekli tüm çalışmaların yapıldığı ve zemin açısından deprem konutlarının yapımı için son derece elverişli olan Tuztaşı mevkiinde yapılması planlanan konut yapımını bölgedeki vatandaşlarında istediğini belirten Prof. Dr. Geçit, projenin Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Yapı İşleri Genel Müdürlüğü’nde olduğuna dikkat çekerek, çalışmalarının kısa sürede başlayacağını müjdesini verdi. 

Malatya'nın o bölgesine deprem konutları yapılacak

Vatandaşların güvenli evlerine geçen kadar yoğun bir mesai harcayacaklarını belirten AK Parti Yeşilyurt Belediye Başkan Adayı Prof. Dr. İlhan Geçit, “Rezerv alanımız gerçekten iyi bir alan. Gerekli tüm testlerden geçen bir bölge. İyi seçilmiş bir alan. Kayalık bir zemin ve yeri çok uygun. Vatandaşlarımızdan gelen talepte bu yönde zaten. Vatandaşlarımızdan gelen talebi hiçbir zaman kulak ardı etmeyeceğiz. Bu bölge ile ilgili bizim de yaptığımız değerlendirmelerde bu bölgedeki konutlarla ilgili süreç, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Yapı İşleri Genel Müdürlüğü’nde projemiz duruyor. Bu projeyi, Bakanlığımızla görüşerek inşallah en kısa süre içerisinde başlatacağız. Banazı ve Horata bölgemizin konut ihtiyacını bir an önce hızlı bir şekilde gidermiş olacağız. Güvenilir ve sağlıklı konut inşası en kısa süre içinde bitecek inşallah. Hükümetimiz güçlü ve 22 yıldır halktan onay almış bir iktidar. Hizmet odaklı bir iktidar olduğu için halkımız bu onayı verdi.  Biz de göreve seçilmemiz durumunda hizmet odaklı bir belediyecilik anlayışını devam ettireceğiz.”

Malatya'nın o bölgesine deprem konutları yapılacak

Geçit, “Buradan vatandaşlarımıza müjdeliyorum. Horata ve Banazı bölgemizin konut ihtiyacını karşılayacak projeye başlanılacak ve vatandaşlarımız güvenli konutlarına kısa süre içerisinde geçecek” dedi.