Malatya'da YİKOB'a müdür dayanmıyor!

Malatya Valiliği Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı (YİKOB) Müdürünün 6 Şubat depreminden sonra üçüncü defa görevden alındı ve usulsüzlük iddialarının odağındaki kuruma dördüncü müdür atanacak. YİKOB'a son olarak Yeşilyurt Kaymakamı Kutsal Baydak'ın eşi Erhan Baytak atanmıştı.

Malatya'da YİKOB'a müdür dayanmıyor!

Malatya Yenises Gazetesinden Burhan Karaduman'ın haberine göre, Malatya’da 6 Şubat depremlerinin ardından Malatya Valiliği Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı (YİKOB) Müdürlüğünde 1 yıl içinde görev yapan üçüncü isimde gitti ve dördüncü müdür atanacak.

Kaymakamın eşi müdür görevden alındı!

YİKOB’ta deprem sürecinde görev yapan Nurettin Aladaş 8 Ağustos’ta görevden alınmış, yerine Süleyman Düşünceli getirilmişti. 15 Şubat 2024 tarihinde görevden alınan Süleyman Düşünceli’nin yerine aynı zaman da Yeşilyurt Kaymakamı Kutsal Baytak’ın eşi olan ve daha önce Eskişehir YİKOB Müdür Vekili olarak görev yapan Erhan Baytak atanmıştı. Erhan Baytak’ın da yaklaşık 25 gün görev yaptıktan sonra görevden alındığı ve yerine henüz bir atama yapılmadığı öğrenildi. Erhan Baytak’ın usüle uygun olmayan bazı durumlara rıza göstermemesi üzerine hedef yapıldığı öğrenildi. Bu arada, enkaz ihaleleri ile ilgili olarak Şubat ayında yapılan ve kamuoyuna bilgisi verilmeyen  10 kişinin gözaltına alınması ile başlayan operasyonun soruşturmasının sürdüğü öğrenildi.
Kaymakamın eşi müdür görevden alındı!