Malatya'da Ulaşım: Kapalı Yol Var mı? İşte Detaylar…

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Karayolları Genel Müdürlüğü, 7 Haziran tarihli Yol Durumu ve Kapalı Yollar Bültenini paylaştı. Malatya'da kapalı yol bulunmazken, kentte ulaşımın nasıl sağlanacağına dair detaylar paylaşıldı.

Malatya'da Ulaşım: Kapalı Yol Var mı? İşte Detaylar…

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Karayolları Genel Müdürlüğü, 7 Haziran itibarıyla Türkiye genelinde yol durumu ve kapalı yollar hakkında kapsamlı bir bülten yayınladı. Bu bültende Malatya'da herhangi bir kapalı yolun bulunmadığı belirtilirken, sürücülerin rahat bir şekilde şehir içi ve şehirler arası seyahat edebilecekleri açıklandı. İşte Malatya ve çevresindeki ulaşım detayları:

  1. TEM Otoyolunun Karayolları 1.Bölge Müdürlüğü Sınırı-İzmit Doğu Kavşağı arasındaki muhtelif kesimlerde fiber optik kablo haberleşme altyapı çalışması nedeniyle sürücülerin trafik işaret ve işaretçilerine dikkat etmeleri gerekmektedir.
  2. İzmir-Aydın Otoyolunun Germencik Kavşağında Üstyapı yenileme çalışmaları nedeniyle Söke, Ortaklar ve Aydın'dan otoyola bağlanan kollar 03.06.2024 Saat:13.00 ile 08.06.2024 saat 06:00 tarihleri arasında ulaşıma kapatılacak olup trafik akışı İzmir -Aydın devlet yoluna yönlendirilecektir.
  3. Bolu Dağı Tüneli Ankara yönünde bulunan jet-fanların aylık periyodik bakım ve arıza onarım çalışmaları yapılacaktır. Kaynaşlı ile Abant Kavşakları arasında Ankara yönü (Tünel içi) önce sağ ve orta şerit trafiğe kapatılarak trafik akışı bu kesimde sol şeritten sağlanacaktır. Sağ ve orta şeritteki çalışmalar tamamlandıktan sonra Ankara yönü tünel içi sol ve orta şerit trafiğe kapatılarak trafik akışı sağ şeritten sağlanacaktır.
  4. Tarsus-Adana-Gaziantep (TAG) Otoyolunun Bahçe Kavşağı-Nurdağı Kavşağı Kesimi 5-6.km.leri arasında deprem hasarlarının onarım çalışmaları nedeniyle Gaziantep istikameti trafiğe kapatılarak ulaşım Adana istikametinden iki yönlü ve kontrollü olarak sağlanmaktadır.
  5. Antalya - Alanya Devlet yolunun 33+000 - 37+000 kilometreleri arası BSK onarım çalışmaları nedeniyle trafik Alanya - Antalya yönü gidiş geliş olarak trafiğe açık olacaktır. sürücülerin trafik işaret ve işaretçilerine uymaları gerekmektedir.
  6. Of-Çaykara yolunun 10-26.km.leri arasındaki muhtelif kesimlerde yapılmakta olan yol yapım çalışması nedeniyle ulaşım servis yolu şeklinde, tek şeritten kontrollü olarak sağlanmaktadır.
  7. Ağrı -Hamur-Tutak yolunun 6-11 km leri arasında devam eden yol yapım çalışmaları nedeniyle ulaşım servis yolundan sağlanmaktadır.
  8. Zonguldak-Devrek yolunun 4-5.km.leri arasında şev temizliği ve çelik ağ uygulama çalışmaları nedeniyle Zonguldak istikameti kısa süreli aralıklarla trafiğe kapatılmaktadır.
  9. Diyarbakır-Silvan yolunun 10-13 km.leri arasında yol yapım çalışmaları nedeniyle ulaşım bölünmüş yolun bir bölümünden iki yönlü olarak sağlanmaktadır.
  10. Nevşehir-Aksaray yolunun 30-42.km.leri arasında yol yapım çalışması nedeniyle ulaşım bölünmüş yolun bir bölümünden iki yönlü olarak sağlanmaktadır.

Kar ve Tipi Nedeniyle Kapalı Olan Yollar Haritasında ise, Malatya- Erkenek arasındaki dağ yolunun kapalı, tünel yolunun ise açık olduğu belirtilmektedir.