Malatya'da Ücretsiz Kurs Fırsatı!

Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen Kuaförlük Kursu, kuaförlük mesleğini öğrenmek, mesleki becerilerini geliştirmek ve kariyerine bu alanda devam etmek isteyenler için ideal fırsatlar sunuyor. Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanlığı Yaygın Eğitim Şube Müdürlüğü bünyesinde faaliyet gösteren Semt Konakları ve Eğitim Merkezlerinde, Halk Eğitim Merkezi ile koordineli olarak meslek edindirme, el sanatları ve kültür-sanat kursları devam ediyor.

Malatya'da Ücretsiz Kurs Fırsatı!
TAKİP ET Google News ile Takip Et

2023-2024 eğitim-öğretim dönemi boyunca 66 ayrı kurs ile yaklaşık 1500 kursiyere ücretsiz eğitim veriliyor. Bu kurslar arasında kuaförlük, cilt bakımı ve sahne makyajı alanlarında açılan kurslar, vatandaşlar tarafından yoğun ilgi görüyor. Özalper ve Yeşiltepe Semt Konakları ile Şehit Ramazan Sarıkaya Eğitim Merkezi’nde devam eden kurslara katılan kursiyerler, sosyo-ekonomik gelişimlerini sağlayarak toplumsal yaşama katılımlarını artırmayı hedefliyor. Yeşiltepe Semt Konağı’nda açılan kurslarda meslek edineceklerini belirten kursiyerler, bu eğitimlerden duydukları memnuniyeti dile getiriyorlar.

Malatya'da Ücretsiz Kurs Fırsatı!

Yeşiltepe Semt Konağı’ndaki eğitim programı, saç kesimi, boyama, şekillendirme, bakım ve daha birçok konuda teorik ve pratik dersler içeriyor. Deneyimli eğitmenler tarafından verilen derslerde, katılımcılar modern kuaförlük tekniklerini uygulamalı olarak öğrenirken, aynı zamanda müşteri ilişkileri ve işletme yönetimi gibi önemli konularda da bilgi sahibi oluyorlar. Kurslar sonunda başarılı olan katılımcılara sertifika da veriliyor.

Kuaförlük Kursu eğitmeni Sevinç Pelitoğlu, kursta verdikleri eğitimlerden bahsederek, “Kursiyerlerimize elimizden geldiğince ortak çalışarak, kolaylık sağlıyoruz. Saça dair her işlemi öğretiyoruz. 840 saatlik bir eğitimden sonra ustalık alabiliyorlar. Bu yıl kursa katılan kursiyerlerimizin çoğu kendi işyerlerini kuracaklar. Bu da beni çok mutlu ediyor. Büyükşehir Belediye Başkanımıza bize bu kursları tahsis ettiği ve bayanlara bu hizmeti sunduğu için teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

Malatya'da Ücretsiz Kurs Fırsatı!

Kursiyer Merve Kalkan ise, “6 aydan beri kurs öğrencisiyim. Kursa isteyerek gelmiştim. Bir işyeri açıp kendi ayaklarımın üzerinde durmayı istiyorum. Bu işi severek yapıyorum. Başarılı olacağıma da inanıyorum. Bize bu imkânları sağlayan Malatya Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür ederiz” diye konuştu.