Malatya'da tarım ve hayvancılığa yatırımlar artıyor

Malatya Valisi Ersin Yazıcı, 14 Mayıs Dünya Çiftçiler Günü dolayısıyla mesaj yayınladı. Çiftçilerin emeğinin ve üretiminin önemini anlatan Yazıcı, tarım ve hayvancılığa yönelik yatırımların her yıl arttığını ve Malatya'nın bu sayede kayısı üretiminde dünya merkezi haline geldiğini belirtti. 

Malatya'da tarım ve hayvancılığa yatırımlar artıyor
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Malatya Valisi Ersin Yazıcı, 14 Mayıs Dünya Çiftçiler Günü dolayısıyla mesaj yayınladı.

Malatya'da tarım ve hayvancılığa yatırımlar artıyor

Tarım ve hayvancılık üretiminin her kademesinde çalışan çiftçilerin, Malatya’da tarım ve hayvancılığının kalkınmasında büyük bir önem taşıdığını vurgulayan Yazıcı, “Çiftçilerimiz sayesinde Türkiye’miz, gıda konusunda kendi kendine yetebilen dünyada sayılı devletlerden biri olmuştur. Nitekim Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk, Türk köylüsü ve çiftçisini “Milletin Efendisi” olarak tanımlamış, “Millî ekonominin temeli ziraattır.” diyerek cefakâr çiftçilerimizin ülke kalkınmasındaki ve toplum içindeki yeri ve önemini belirtmiştir” dedi.

Malatya’da tarım ve hayvancılığa yönelik destekleyici çalışmaların her yıl arttırıldığını belirten Yazıcı, şunları dile getirdi: “Tarım ve hayvancılığın önemli bir üssü olan ilimizde, bu iki önemli sektörün kalkınması ve gelişmesi büyük bir önem taşımaktadır. Bu sebeple Malatya’mızda da tarıma ve hayvancılığa yönelik yatırımları destekleyici çalışmalarımız her yıl artarak devam etmektedir. Devletimizin çiftçilerimize vermiş olduğu destekler sayesinde Malatya, hem ülkemizde hem de dünyada kayısı üretim merkezi haline gelmiştir. 

Bu duygu ve düşüncelerle geçimini topraktan sağlayan, toprağa emek veren ve elde ettiği ürünleri bizlere ulaştıran çiftçilerimizin 14 Mayıs Dünya Çiftçiler Günü’nü kutluyorum.”