Malatya'da Seçim Sonrası Suçlu Bulundu Hesap Verecek…!

Malatya'da İYİ Parti İl Başkanı Serdar Yıldız, seçim sonuçlarını Veli Ağbaba'ya yükledi. Ağbaba'nın 'AK Parti'ye altın tepside beş yıl daha hediye ettiğini' savunan Yıldız, 'Hesap verecek!' dedi.

Malatya'da Seçim Sonrası Suçlu Bulundu Hesap Verecek…!
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Malatya'da 31 Mart yerel seçimlerinde aldıkları düşük oyların ardından İYİ Parti Malatya İl Başkanı Serdar Yıldız, yazılı bir açıklama yaparak seçim sonuçlarını değerlendirdi. Yıldız açıklamasında, Malatya'da aldıkları sonuçların beklentilerinin altında kaldığını ve bunun nedeninin Veli Ağbaba olduğunu savundu. Yıldız, Ağbaba'nın muhalefetin tek çatı altında birleşmesini engellediğini, deprem ve sonrası için liyakatli adayları reddettiğini ve seçim sürecini şovlarla yürüttüğünü ileri sürdü. 

Malatya'da Seçim Sonrası Suçlu Bulundu Hesap Verecek…!

Yıldız, “Malatya’mızda aldığımız sonuçlar her ne kadar İYİ Parti Malatya İl Başkanlığı ve il, ilçe teşkilatlarımızın adaylarımız özelinde şehrimize verdiği kıymet ve önemi yansıtmasa da bizler şehrimize her zamankinden daha fazla bir inançla sarılmaya devam edeceğiz. 6 Şubat Deprem Felaketi sonrası hemşerilerimizin yaşadığı mağduriyetleri ön plana alarak belirlediğimiz aday ve proje çalışmalarımızda tek amacımız şehrimizin ve aziz hemşerilerimizin yaralarını bir an önce sarmak, kent yaşamını tekrar sürdürülebilir, normal standartlara getirmekti. Gerek adaylarımızın geçmiş profili gerekse de tecrübe ve başarı dolu kariyerleri bizler için umudun odak noktası olmuştu. Bayındırlık ve İskân Bakanlığı Müsteşarlığı yapmış 1999 Marmara Depremi sonrası ülkemizin en büyük sanayi kuruluşlarının bulunduğu bölgenin deprem sonrası yeniden yapılanma sürecini bizzat yönetmiş İYİ Parti Yeşilyurt Belediye Başkan Adayımız Dr. Yüksek Mühendis Ali Helvacı ile sadece Yeşilyurt ilçemizi değil Malatya kent merkezimizi de deprem sonrası çok hızlı bir şekilde, normal yaşam şartlarına kavuşturacak birçok proje ve çalışmalarımızın hayata geçemeyecek olması ile yine İYİ Parti Battalgazi Belediye Başkan adayımız Avukat Emircan Eren’in Malatya Barosu Deprem Komisyonu Başkanlığı görevini sürdürmesi sayesinde hemşerilerimizin yaşadığı tüm mağduriyetlere hakim olmasından dolayı yapabileceğimiz tüm çalışmaların rafa kalkmış olması bizleri de sükut-u hayale uğratmıştır. Deprem sonrası yeniden dönüşüm süreci için en doğru ve en güçlü kadroyu her iki merkez ilçemizde oluşturarak vatandaşlarımızın feryadına cevap verdik. Lakin deprem kaynaklı sorunların yanında yine şehrimizin basiretsiz yöneticiler tarafından 20 yılı aşkın süredir yönetilmesinden kaynaklı giderek vasatlaşan kent profilini de İYİ Parti Malatya Büyükşehir Belediye Başkan Adayımız Şeyhmus Göçmez’in Malatya’mızın adına yakışır bir büyükşehir olmasını sağlayacak kalkınma projeleri ile çözüme kavuşturmayı planladık. Tüm teşkilatlarımızın büyük bir heyecan ile hazırlandığı seçim sürecinin sonunda aziz hemşerilerimizin sandıktaki iradesinin beklenilenin aksine çok farklı bir şekilde tezahür etmiş olması bizlere seçim sonrasında yeni görev ve ödevler vermiştir” dedi. 

Malatya'da Seçim Sonrası Suçlu Bulundu Hesap Verecek…!

Ağbaba AK Parti’ye hediye etti

‘Bir tarafta emenate ihanet eden iktidar mensupları diğer tarafta aynı sofradan beslenen sözde muhalefetin ve onların yerel temsilcilerinin oynadığı tiyatro artık son bulmuştur’ diye Yıldız, Kayıp etme noktasına gelmiş AK Parti iktidarına adeta altın tepside bir beş yıl daha hediye eden sözde ana muhalefet vekili Veli Ağbaba’nında hem CHP’ye gönül vermiş hemşerilerimize hem de AK Parti iktidarından kurtulmak isteyen tüm yurttaşlarımıza bir hesap vermesi gerekmektedir. Tıpkı 2023 Genel Seçimlerinde olduğu gibi  yerel seçim sürecinin de başından bu yana muhalefetin tek bir çatı altında birleşmesine ana muhalefet temsilcisi olarak sürekli engeller çıkarmasını, kendi adaylığı karşısında AKP kanadının konsolide olacağını bilmesine karşın kendi dışında deprem ve sonrası için deneyimli, tecrübeli, liyaketli adayları ret etmesi yada topluma bu konuda uzman isimlerden oluşan bir takım sunamamasını, seçim sürecini bir takım gereksiz gösterişli seçmeni yanıltmaya asıl oy hareketlerini perdelemeye yönelik bir takım şovlarla yürütmeyi tercih etmesini ne ile izah edecektir? Süreci seçmeni yanıltmak üzerine kurgulayıp AKP’nin olası mağlubiyetini önlemeye çalıştığını artık çok net bir şekilde görüyoruz. Sayın Ağbaba, AKP oyları farklı partilere doğru kitlesel olarak geçmeye başlamışken adeta bunun önünü kesecek şekilde sağ partilerden siyasetçi devşirerek, oyların tekrar AKP çatısı altında konsolide olmasına sebep olduğunu aziz hemşerilerimize nasıl izah edecek? Tabii ki bunlarında takipcisi olmaya devam edeceğiz. Ancak değişimden yana giderek güçlenen bir toplumsal öfkeninde farkında olduğumuzdan aziz hemşerilerimizin değişimi önce ana muhalefet partisinden talep etmelerini bekliyoruz zira ana muhalefet cephesinde yaşanacak yenilenme Malatya’mızın bir çok konuda kabuğunu kırmasını sağlayacaktır. İmkansız denilen tüm başarıları elde etmemize yol açacaktır.  Bu bağlamda son olarak, aziz yurttaşlarımızın beklenti ve umutlarını her türlü siyasi hesabın üzerinde tutan Genel Başkanımız Meral Akşener bir basın toplantısı yaparak seçim sonrası gelinen tabloyu değerlendirmiş, millet iradesine duyduğu saygıyı dile getirerek İYİ Partimiz için seçimli olağanüstü kongre kararı alındığını beyan etmiştir. İYİ Parti Malatya İl Başkanlığı olarak bizlerde  Genel Başkanımızın belirlediği prosedüre uygun olarak gerekli hazırlıklarımızı yapacağımızı ve süreci yakından takip ettiğimizi hemşerilerimize belirtmek istiyorum” ifadeleri kullandı.