Malatya'da şaka gibi olay!

Son günlerde Malatya'nın birçok bölgesinde internet sıkıntısı yaşanıyor. İnternet kesintisi yaşanan yerlerden olan Eskimalatya bölgesinde internet sağlayan dağıtım panolarının elektrik borcundan dolayı kesildiği iddia edildi. 

Malatya'da şaka gibi olay!

Son günlerde Malatya birçok bölgesinde internet sıkıntısı yaşanıyor. İnternet sıkıntısı yaşanan bölgelerden olan Eskimalatya’da, internet sağlayan dağıtım panolarının elektrik borcundan dolayı kesildiği, bu durumun vatandaşı mağdur edildiği öne sürüldü. 

Mağduriyet nasıl giderilecek?

Konuyla ilgili gazetemize konuşan  bölgedeki vatandaşlar;  “Şaka değil gerçek. Yaklaşık 20 gündür Alacakapı Mahallesinin bazı bölgeleri ve Eskimalatya da bazı bölgelerde internet olmamasının nedeni belli oldu. İnternet sağlayan dağıtım panolarının elektrik borcundan dolayı kesildiğini öğrendik. Telekom tarafından genel arıza deniliyordu yazık. Keşke Aksa’da borcundan dolayı kesmek yerine uyarı gönderseydi bu kadar insan mağdur edilmeseydi. Tüm öğrencilerin sınav haftası bu öğrenciler nasıl ders çalışacak? Mağduriyet nasıl giderilecek? Yıkımlar kablo hırsızlığı derken bir de ödenmeyen borç. Üstelik ay sonu geldiğinde otomatik olarak internet sağlanmayan günlerin de ücretini alıyorlar… Yıkımlardan kaynaklanan sorunlar ve kablo hırsızlığı harici hiçbir bahane kabul edilemez.  En kısa zamanda bu sorunun çözülmesini talep ettik yetkililer de çözüme kavuşturulacağını söylediler.  Sorununuz ne ise her zaman çözülene dek takip etmeye devam edeceğiz. Biz takipteyiz sorunu, sorunun kaynağını buluyor, yetkililere iletiyor ve çözümü bekliyoruz çünkü her zaman dediğimiz gibi siz varsanız biz varız biz sizin için varız” ifadelerini kullandı.