Malatya'da Otopark Sorununa Çözüm!

Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından, şehrin ana aksında esnafların ve vatandaşların parklanma sorununu rahatlatmak amacıyla, İnönü Caddesi boyunca 13 noktada geçici park alanları oluşturuldu.

Malatya'da Otopark Sorununa Çözüm!
TAKİP ET Google News ile Takip Et

İnönü Caddesi üzerinde çift yönlü parklanmayı ortadan kaldırmak ve trafiği akıcı hale getirmek için Malatya Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Hizmetleri Daire Başkanlığı ile Yol Bakım ve Altyapı Koordinasyon Dairesi Başkanlığı bir çalışma yaptı. Güzergâh boyunca araçlar için park yeri olabilecek alanlar tespit edilerek, söz konusu alanlar temizlenip tesviyesi yapıldı ve parklanmaya uygun hale getirildi.

Malatya'da trafik rahatlayacak!

Araç parkına uygun hale getirilen alanlardaki çalışmaları yerinde inceleyen Malatya Büyükşehir Belediyesi Başkanı Sami Er, geçiş sürecinde vatandaşlarımızın günlük hayatını kolaylaştırmak için çalıştıklarını söyledi.

Malatya'da trafik rahatlayacak!

Başkan Sami Er “Şehri hızla normal hayata hazırlamamız gerekiyor. Kısa, orta ve uzun vadede yapacaklarımız var. Şu anda bir geçiş sürecindeyiz. Bu süreçte de tıkanıkları çözmemiz gerekiyor. İnönü Caddesi bizim en önemli aksımız. Bu aksta hemşerilerimizin ve esnafımızın hayatını kolaylaştırmak için geçici park yerleri belirledik. Güzergâh boyunca 13 noktayı araç parkına uygun hale getirdik. Önümüzdeki UKOME toplantısında karar alarak bu alanları vatandaşlarımızın hizmetine ücretsiz olarak sunacağız” dedi.